پیاده‌سازی الگوهای صرفه‌جویی آب در بخش‌های دولتی، کشاورزی و صنایع هرمزگان الزامی است

به گزارش ایرنا، مهدی دوستی شامگاه چهارشنبه در نشست حفاظت از منابع آب استان، بر استفاده از مدل‌های جدید صرفه جویی و الگوهای نوین آب‌شیرین‌کن تاکید کرد و افزود: باتوجه به تغییر اقلیم و شرایط بارشی که با آن مواجه هستیم، اهمیت حفاظت از منابع آب آشامیدنی، دوچندان شده است .
وی، سیاست‌های برنامه توسعه هفتم ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب را در بخش سازه‌های آبخیزداری و آبخوان داری ناظر بر همین موضوع دانست و اشاره کرد: توسعه سازه‌های آبخیزداری یکی از مهم‌ترین راهکارهای حفظ منابع آب و حل مشکلات کشاورزان است که در برنامه توسعه هفتم برآن تاکیدشده است.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: روش های انتقال آب از سرچشمه ها، استفاده از فناوری های نوین و بذرهای نو هم آن را تکمیل می کند که درهمین راستا تسهیلات مناسبی برای روزآمد کردن کشاورزی و طرح های مهار و کاهش مصرف آب درنظر گرفته شده است.
وی، انجام مطالعات جامع آب را در دستیابی به افق های تازه تری در این حوزه کمک کننده دانست و افزود: سیاست ما علاوه بر واقعی شدن قیمت آب در بخش های دولتی و صنعتی، ارائه بسته های صرفه جویی است که در همه بخش ها باید تعریف و اجرایی شوند.
دوستی همچنین بر اجرایی شدن زودهنگام استفاده از آب‌های سطحی و پساب‌های خانگی تصفیه شده برای آبیاری فضای سبز تاکید کرد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.