شبکه برق پنج شهرستان کردستان اصلاح شد

هیوا لهونیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا کنون شبکه برق شهرستان‌های سنندج، دهگلان، کامیاران، دیواندره و سروآباد با ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه، اصلاح شده است.

وی از برنامه ریزی برای اصلاح و بهسازی شبکه برق بقیه شهرستان‌ها تا پایان امسال خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون نیز ۶۳۵ کیلومتر شبکه برق در استان به کابل خودنگهدار تبدیل شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان اضافه کرد: قرار است تا پایان سال ۱۴۰۱ تمام شبکه فشار ضعیف برق استان اصلاح، بهسازی و به کابل خودنگهدار تبدیل و عاری از شبکه سیم مسی شود.

لهونیان ادامه داد: ضریب امنیتی بالا، کاهش تلفات، تامین برق پایدار، نوسازی شبکه، بهبود مبلمان شهری و روستایی، طول عمر طولانی شبکه (۳۰ تا ۴۰ سال) کاهش سرقت و جمع آوری انشعابات غیرمجاز از جمله مزیت‌های اصلاح شبکه ضعیف برق است.

وی با اشاره به کاهش قدرت پست های توزیع کم بار به میزان ۶.۸ مگاوات آمپر و با اعتبار ۱۱.۶ میلیارد ریال، گفت: در یکسال گذشته تلفات شبکه توزیع با احداث ۲۵ دستگاه پست و بیش از هشت کیلومتر شبکه و با صرف اعتبار ۱۴۵ میلیارد ریال، انجام شد.

در حال حاضر ۷۲۰ هزار مشترک در کردستان در بخش های مختلف خانگی، صنعتی و کشاورزی از خدمات شرکت توزیع نیروی برق بهره مند هستند.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.