۹۴ درصد روستاهای شاهرود از خدمات طرح هادی بهره‌مند شدند

مهدی پارسا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه میانگین بهره‌مندی روستاها از اجرای گام نخست طرح هادی در کشور ۶۰ و در استان سمنان ۸۰ درصد است، افزود: این در حالی است که گام نخست این طرح با اجرا در چهار روستای بالای ۲۰ خانوار دیگر شاهرود طی سال جاری، در این خطه به طور کامل انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی طرح‌های هادی روستایی شاهرود که زمان ۱۰ ساله آن‌ها در سال ۹۹ به پایان رسیده بود بازنگری شد، ابراز داشت: برای امسال نیز اعتباری پیش‌بینی شده تا طرح‌های پایان یافته تا سال ۱۴۰۰ مورد بازنگری قرار گیرد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شاهرود به افزایش پنج برابری اعتبارات شهرستانی در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و اظهار داشت: اعتبار سال گذشته بنیاد مسکن شاهرود ۳۳ میلیارد تومان بود که در ۴۲ روستا هزینه شد و از این تعداد در ۲۰ روستا فعالیت به صورت مشارکتی با دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی در حال انجام است.

وی درباره اختصاص کمک‌های بلاعوض برای ساخت مسکن در روستاها و شهرهای دارای کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت نیز گفت: در سال گذشته ۱۷ میلیارد تومان برای ساخت ۴۶۷ واحد مسکونی در سطح شهرستان پرداخت شد.

پارسا با بیان اینکه این واحدها از تسهیلات مسکن روستایی نیز بهره‌مند می‌شوند، ادامه داد: قرار است هزار و ۶۷۰ تُن سیمان رایگان نیز طبق تفاهم نامه با بنیاد مستضعفان در روستاهای شاهرود توزیع شود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شاهرود به فعالیت این نهاد در ساخت ۷۰۰ واحد مسکونی در شهر شاهرود اشاره و اضافه کرد: از این تعداد ۲۷۶ واحد مربوط به باقی مانده طرح مسکن مهر بود که مسوولیت ساخت آن بر پایه تفاهم‌نامه با وزارت راه و شهرسازی به بنیاد مسکن داده شد.

به گفته وی، تاکنون ۱۸۰ واحد مسکونی از این طرح به مردم تحویل داده شد.

شهرستان شاهرود با افزون بر ۲۲۰ هزار نفر جمعیت ۵۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد. این شهرستان دارای ۵۰ روستا در سه بخش مرکزی، بیارجمند و بسطام است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.