۵۳ مقاله به بخش داوری همایش شمس و مولانا راه یافت

به گزارش ایرنا، فاطمه مدرسی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: از میان مقاله‌های راه یافته به داروی، ۶ مقاله برای ارائه حضوری و ۳۰ مقاله برای چاپ در کتاب مجموعه مقالات از طرف کمیته داوران انتخاب شدند.

وی با اعلام اینکه در این همایش اساتیدی از دانشگاه‌های باغچه‌شهر استانبول، سلجوق قونیه، آتاتورک ارزروم و یوزونجی‌ییل وان حضور خواهند داشت، افزود: در روزهای نهم و دهم مهر ماه سال جاری، برگزاری بخش خارجی این همایش به صورت مجازی ادامه خواهد داشت.

مدرسی با بیان اینکه مقالات و سخنرانی‌های این دوره از همایش با اولویت شمس‌پژوهی و مقالات شمس انتخاب شده‌اند، گفت: علاوه بر نویسندگان مقالات برگزیده، سخنرانان مدعو از دانشگاه‌های تهران، شیراز، تبریز، ارومیه، علامه طباطبایی، زنجان و سیستان و بلوچستان و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در این همایش حضور خواهند یافت.

وی ابراز امیدواری کرد با تداوم این رویکرد با همکاری سایر دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی داخل و خارج از کشور محتوای بیشتر و باکیفیت‌تری در رابطه با شمس تبریزی تولید شود.

بنا بر اعلام دبیر علمی هشتمین همایش بین‌المللی شمس و مولانا در خوی، عقد قرارداد همکاری با اساتید دانشگاه‌های خارجی و ارائه جدیدترین یافته‌ها از نسخ خطی مقالات شمس تبریزی از جمله رویدادهای ویژه این همایش خواهد بود.

همایش علمی شمس و مولانا در هفتم و هشتم مهرماه جاری در مقبره شمس تبریزی واقع در شهرستان خوی برگزار خواهد شد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.