کاهش بیکاری در بوشهر با توسعه مهارت های فنی و حرفه ای محقق می شود

به گزلرش ایرنا، عبدالکریم جمیری روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر افزود: مهارت آموزی و اشتغال زایی دو رکن اقتصاد مقاومتی است و آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی حامیان پویایی و پشتیبان اصلی صنعت، کار و تجارت هستند.

وی تاکید کرد: یکی از ابزارهای مهم و لازم اقتصاد مقاومتی، ارایه آموزش های مهارتی است که کسب این مهارت ها و تقویت آن در جامعه گره های بزرگی را باز می کند و فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای برای ایجاد اشتغال پایدار و کمک به اقتصاد و توسعه جامعه ضروری است.

جمیری با تاکید بر لزوم پیگیری جدی سهم اشتغال مردم استان بوشهر در حوزه صنعت اظهار کرد: مشکل جامعه امروز بیکاری است و مهمترین ماموریت ما این است که با توسعه آموزش های فنی و حرفه ای به اشتغال مردم توجه جدی داشته باشیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر نیز با بیان اینکه هر کارجوی بوشهری دارای مهارت و فن بیکار نخواهد ماند گفت: کمبود نیروی ماهر از جمله مشکلات این استان به شمار می رود به همین دلیل پرورش نیروی ماهر و توسعه آموزش های مهارت محور در دانشگاه ها و مراکز فنی و حرفه ای ضروری است.

مصدق کشاورزی با اشاره به لزوم ارتقا سطح مهارتی در بخش های مختلف اقتصادی و تولیدی افزود: علم در کنار مهارت می تواند باعث شکوفایی واحد تولیدی شود و دستگاه های مختلف باید در امر مهارت آموزی و کارآفرینی توجه ویژه ای داشته باشند و دولت نیز حمایت خود را از بخش خصوصی در ارتباط با ایجاد مراکز مختلف فنی و حرفه ای و ارائه آموزش های مختلف در این زمینه با توجه به نیاز بازار کار استان بوشهر انجام دهد.

وی گفت: نتیجه گسترش آموزش های مهارتی می تواند در اشتغال‌زایی تأثیر مثبتی داشته باشد، بنابراین با وجود مشکل بیکاری نیازمند ترویج فرهنگ مهارت آموزی با همت همه دستگاه های اجرایی در جامعه هستیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آموزش های مهارتی نقشی مهم در توسعه اشتغال پایدار در جامعه دارد.

عبدالمجید دراهکی افزود: مهارت آموزی در کنار آموزش‌های تئوری دانشگاه‌ها به نوعی هدایت کننده نیروی کار به طرف چرخه تولید است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه شمار زیادی از دانش آموختگان دانشگاهی به دلیل نداشتن مهارت بیکار هستند باید تحصیلات آکادمیک و مهارت آموزی در کنار هم به دانشجویان ارائه شود.

دراهکی با تاکید بر اینکه گسترش فرهنگ کار و مهارت امری معنوی و ضرورت ملی است، افزود: اشتغال هدف آموزش های ماست و می توان طرح آموزش، تولید، بازاریابی و فروش را اجرایی کرد به گونه ای که همه دستگاه های اجرایی دخیل در این حوزه در کنار آموزش فنی و حرفه ای قرار گیرند.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.