چهار هزار و ۶۰۰ دانش آموز باشتی در سال تحصیلی جدید راهی مدرسه می شوند

سید حمید حیدری عنا در نشست شورای آموزش و پرورش باشت افزود: این تعداد دانش آموزان در ۱۴۰ واحد آموزشی شهری و روستایی سازماندهی و مشغول به علم آموزی می شود.

وی بیان کرد: از این تعداد دانش اموزان بیش از ۲ هزارو ۲۵۰ نفر در دوره ابتدایی مشغول به علم آموزی خواهند شد.

حیدری عنا تصریح کرد: این تعداد دانش آموزان در سال تحصیلی جدید از سوی ۵۰۰ معلم به علم آموزی مشغول می شوند.

وی ابراز کرد: جشن شکوفه ها برای دانش آموز پایه اول ابتدایی در روز پنجشنبه ۳۱ شهریور نواخته خواهد شد.

حیدری عنا تصریح کرد: برنامه ریزی لازم برای ساماندهی معلمان، سرویس‌های مدارس و سایر برنامه‌های بازگشایی مدارس در این شهرستان انجام شده است.

توزیع ۱۵۰۰ صندلی در مدارس باشت

مدیر آموزش و پرورش باشت گفت: بیش از یکهزار و ۵۰۰ صندلی بین مدارس این شهرستان برای سال تحصیلی جدید توزیع شد و توزیع این تجهیزات بر اساس نیاز و اولویت‌بندی و با هدف برقراری عدالت آموزشی انجام شد.

حیدری عنا افزود: با تلاش و همت نظام تعلیم و تربیت، اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تمام مدارس شهری این شهرستان به وسایل سرمایشی(کولر) مجهز شد و هم اکنون در صدد هستیم تمام مدارس با نرم بالا در روستاهای را به وسایل سرمایشی (کولر) مجهز کنیم.

وی اظهار داشت: پروژه مهر در سال تحصیلی جدید با رویکرد و توجه ویژه به تقویت مسائل مربوط به سه حوزه آموزشی، پرورشی و بهداشتی دانش آموزان شهرستان انجام شد.

دادستان،معلمان در محیط مدرسه نباید دغدغه اقتصادی داشته باشند

دادستان عمومی باشت با بیان اینکه معلم نباید در محیط مدرسه دغدغه اقتصادی داشته باشد، گفت: تنها دغدغه معلمین در محیط مدرسه باید تعلیم و تربیت دانش آموزان باشد.

سید علی رجایی منفرد افزود: اعتلای منزلت و جایگاه فرهنگیان از مهمترین برنامه های آموزش وپرورش باشد.

وی با بیان اینکه آموزش مجازی آسیب‌های زیادی برای دانش‌آموزان به همراه داشت گفت: شیوع ویروس کرونا با مشکلات و آسیب‌های جدی در حوزه های مختلف همراه بوده که نظام آموزشی و دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه از آن بی بهره نبودند.

رجایی منفرد تصریح کرد: یکی از آسیب‌های اجتماعی که نسل جوان و دانش‌آموزان شهرستان را تهدید می‌کند، اعتیاد به مواد مخدر است و باید دستگاه‌های اجرایی برنامه ریزی‌های لازم را برای مقابله با آن داشته باشند.

فرماندار، عدالت آموزشی رویکرد آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید باشد

فرماندار باشت نیز در این نشست گفت: تعمیق و تثبیت یادگیری، افزایش مهارت‌های تحصیلی و عدالت آموزشی در دانش‌آموزان، رویکرد مهم اموزش و پرورش این شهرستان در سال تحصیلی جدید باشد.

نادر گرامی ابراز کرد: بسیاری از خانواده ها به دلیل مشکلات اقتصادی برای تهیه لوازم التحریر، کتب درسی و پوشاک دانش آموزان خود مشکل دارند که باید با تلاش خیران و نهادهای حمایتی به این دانش آموزان نیازمند کمک رسانی شود.

وی تصریح کرد: آموزش وپرورش مهمترین نیاز اساسی هر جامعه بشمار می رود و برخی از علت مهاجرت شهروندان این شهرستان به شهرهای همجوار نبود امکانات مناسب آموزشی است.

گرامی گفت: آموزش و پرورش سنگ بنای توسعه جامعه است و تحقق این امر نیازمند توجه همه نهادها و ادارات به نظام تعلیم و تربیت است،

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.