پیشرفت ۲۰ درصدی لایروبی خلیج گرگان/ سیلاب‌ها ضرورت رسوب‌برداری رودخانه‌های گلستان را افزایش داد

به گزارش ایرنا، علی‌محمد زنگانه شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران گلستان با حضور نامی رییس سازمان مدیریت بحران اظهار داشت: قرارداد ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی بین سازمان بنادر به عنوان کارفرما و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به عنوان مجری بسته شده و تاکنون ۱۰ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات مدیریت بحران به این پروژه تخصیص یافت.

استاندار گلستان ادامه داد: بیش از ۶۰۰ کیلومتر از رودخانه‌های استان نیازمند لایروبی است و اجرای این طرح به عنوان یک اولویت مورد توجه قرار دارد که تلاش می‌کنیم انجام آن به دلیل تاثیر فراوان بر آینده گلستان تسریع شود.

وی افزود: گلستان به عنوان پایلوت طرح لایروبی رودخانه‌ها در کشور مطرح شده و در این راستا همه دستگاه ها در گلستان و سایر استان‌ها در اجرای این طرح همکاری خواهند داشت.

زنگانه ادامه داد: ۳۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات مدیریت بحران و همچنین ماشین آلات مورد نیاز در گلستان و سایر استان‌ها در قالب اقدامی جهادی برای لایروبی رودخانه های استان هزینه خواهد شد.

استاندار گلستان گفت :آب بندان‌های غیرمجاز در بستر گرگان‌رود تخریب خواهد شد چراکه ضمن جلوگیری از برداشت های غیرقانونی و احیای کشاورزی در پایین دست از تشدید بحران سیلاب در آینده پیشگیری می شود.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.