هفدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی به سال ۱۴۰۲ موکول شد

دبیر جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به بازخورد مخاطبان جشنواره در مورد برگزاری جشنواره در فصل بهار و تقارن آن با ایام بزرگداشت شیخ بهایی و روز ملی کارآفرینی و برگزاری جشنواره در محل هتل عباسی و استفاده از گذر چهارباغ عباسی اصفهان، برگزاری هفدهمین دوره جشنواره به اردیبهشت سال آینده موکول شد.
عبدالرضا کبیری افزود: بدلیل اینکه مقرر است هفدهمین دوره جشنواره حضوری برگزار شود، تقاضای زیادی داشتیم که جشنواره مشابه سال های گذشته در اردیبهشت ماه برگزار شود.
وی خاطرنشان کرد: بدلیل اینکه ۲ دوره قبل جشنواره شیخ بهایی در دوران کرونا بصورت مجازی برگزار شد، ستاد اجرایی جشنواره در آن برهه زمانی تصمیم گرفت جشنواره را آبان و همزمان با هفته جهانی کارآفرینی برگزار کند.
دبیرخانه جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی نیز اعلام کرد: پس از برگزاری موفق ۲ دوره گذشته جشنواره به صورت مجازی در شرایط سخت همه‌گیری کرونا، نظر به استقبال مخاطبان و علاقه‌مندان و بر اساس ارزیابی‌های انجام شده از برگزاری باشکوه دوره‌های پیشین این جشنواره به صورت حضوری در اردیبشهت‌ماه، جهت بهره‌گیری از زیبایی‌های بهاری شهر اصفهان به عنوان نگین علم و فناوری کشور، هفدهمین دوره جشنواره در تاریخ‌های ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت‌ ۱۴۰۲ مقارن با ایام بزرگداشت دانشمند بزرگ جهان اسلام شیخ بهایی و روز ملی کارآفرینی برگزار خواهد شد.
با توجه به تمدید مهلت ثبت‌نام و تکمیل مدارک جهت حضور در بخش‌های مسابقه‌ای و رویدادهای تخصصی جنبی این دوره از جشنواره تا پایان مهرماه ۱۴۰۱، فرصت حضور اساتید و نخبگان دانشگاهی، فناوران و شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در این رویداد مهم و تأثیرگذار ملی را مغتنم دانسته و دبیرخانه جشنواره آماده دریافت طرح‌های مبتنی بر فناوری اعم از مطالعات امکان‌سنجی شده و دارای نمونه اولیه، تجاری‌سازی شده و یا با قابلیت‌های تعامل با سرمایه‌گذاران است.
جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی به‌عنوان نخستین رویداد فن‌آوری و فن‌آفرینانه کشور توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود.

از آنجا که شیخ‌ بهاء‌الدین محمد عاملی مُتخلص به شیخ‌ بهایی از مفاخر بزرگ جهان اسلام باعث انجام خدمات ارزشمند علمی، فرهنگی و عمرانی در ایران بود برای زنده نگه داشتن یاد او، این جشنواره به ‘شیخ ‌بهایی’ نامگذاری شده است.

سوم اردیبهشت ماه هر سال، روز بزرگداشت شیخ بهایی و روز معمار نامیده شده است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.