نشست شورای مدیران کمیته ملی المپیک برگزار شد

به گزارش ایرنا، نشست شورای مدیران کمیته ملی المپیک امروز چهارشنبه با حضور محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک، مناف هاشمی دبیرکل، کیکاوس سعیدی دبیرکل سابق و نصراله سجادی مشاور سابق صالحی‌امیری به‌منظور تودیع و معارفه دبیرکل این نهاد ورزشی برگزار شد.

محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک در این نشست گفت: مهم‌ترین ماموریت کمیته ملی المپیک حضوری موفق در میادین بین‌المللی همچون بازی‌های المپیک، آسیایی و دیگر بازی‌های زیر مجموعه آن است. بنابراین یکی از مهم‌ترین وظایف، انتخاب دبیرکلی است که بتواند از پس وظایف و برنامه‌ریزی‌های سنگین برآید.

رئیس کمیته ملی المپیک ضمن قدردانی از فعالیت‌ها و زحمات کیکاوس سعیدی با اشاره به سوابق مدیریتی، ورزشی، قابلیت‌ها، روحیه تعامل و مسئولیت‌های مهم مناف هاشمی در دوره‌ها و دولت‌های مختلف گفت: به‌طور حتم با حضور ایشان اتفاقات خوبی در ورزش رقم خواهد خورد.

خسروی‌وفا ضمن تاکید بر رعایت نظم در کلیه ارکان کمیته ملی المپیک افزود: به اعتقاد من با نظم کلیه امور و ماموریت‌های کمیته ملی المپیک بدون دغدغه و کم و کاست پیگیری می‌شود.

همچنین رئیس کمیته ملی المپیک بر حفظ حرمت‌ها در کلیه ارکان و بخش‌های کمیته از جمله همکاران با هم، مدیران با کارمندان و کارمندان با مدیران تاکید و عنوان کرد باید حرمت اعضای هیئت اجرایی پیشین حفظ شود.

وی ادامه داد: خارج از این‌که چه میزان بودجه به کمیته ملی المپیک تخصیص پیدا کرده است با برنامه‌ریزی و دقت‌نظر بیشتر به‌گونه‌ای عمل خواهیم کرد که بسیاری از هزینه‌های غیرضروری حذف و مبالغی که طی این سیاست انقباضی تجمیع خواهد شد به ورزش قهرمانی تزریق شود.

همچنین سعیدی دبیرکل پیشین کمیته ملی المپیک ضمن تشکر از مدیران بابت چهارسال همکاری و هماهنگی در پیشبرد امور کمیته از خسروی‌وفا به‌واسطه حسن اعتمادش برای صدور حکم مشاور و دستیار ویژه قدردانی کرد.

سید مناف هاشمی دبیرکل جدید کمیته ملی المپیک نیز ضمن تقدیر از محمود خسروی‌وفا و اعضای هیئت اجرایی جدید برای حسن اعتمادشان گفت: کمک و همراهی با محمود خسروی‌وفا و خدمت به ورزش کشور افتخار بزرگی است و امیدوارم اقداماتی صورت گیرد تا در پایان هم جامعه ورزش با افتخارآفرینی دل مردم را شاد کنند و هم از حمایت‌ها و فعالیت‌های کمیته ملی المپیک خشنود باشند.

دبیر کل کمیته ملی المپیک ضمن تشکر از سعیدی که عهده‌دار مسئولیت دبیرکلی بوده برای او آرزوی موفقیت کرد و از نصراله سجادی به‌عنوان استاد بزرگ ورزش تقدیر و عنوان داشت: امیدوارم بتوانیم از تجربیات ایشان استفاده کنیم.

سید مناف هاشمی افزود: امیدوارم بتوانیم با هماهنگی کلیه ارکان کمیته ملی المپیک، طبق اساسنامه کمیته و منشور المپیک، سیاست‌های جمهوری اسلامی را با سیاست‌های کمیته بین المللی المپیک و شورای المپیک آسیا و فدراسیون‌های جهانی انطباق دهیم تا در پایان اتفاقات خوبی برای ورزش کشور رقم بخورد.

وی تاکید کرد: موفقیت در عرصه‌های بین‌المللی پیش‌رو به‌خصوص بازی‌های آسیایی هانگژو و المپیک پاریس، مهم‌ترین برنامه‌ ماست و به امید خدا با انتخاب سرپرست کاروان فعالیت‌ها را از سرمی‌گیریم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک افزود: عل‌یرغم این‌که معتقدم همیشه ورزش به‌خصوص در بحث تخصیص اعتبار و حمایت‌ها مظلوم بوده است اما جایگاه و برند کمیته ملی المپیک بسیار بزرگ، ارزشمند و قابل احترام است و سعی می‌کنیم با هماهنگی هیئت اجرایی به‌خصوص ریاست کمیته، بودجه و حمایت‌ها از این برند را با اعتبار و ارزشش تطبیق دهیم.

در پایان این نشست محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک با اعطای لوحی از سال‌ها تلاش کیکاوس سعیدی در حوزه ورزش تقدیر و تشکر کرد.

در این نشست مشاوران رئیس و مدیران واحدهای دپارتمان تاریخ شفاهی، بین‌الملل، حراست، انفورماتیک، موزه ملی ورزش، تدارکات و پشتیبانی، تشریفات، همبستگی المپیک و روابط عمومی کمیته ملی المپیک و همچنین مدیر اداری و معاونت آموزشی و پژوهشی آکادمی ملی المپیک نیز حضور داشتند.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.