معاون وزارت تعاون: تحول اقتصادی بدون اتکا به روحیه کار آفرینی محقق نمی شود

به گزارش ایرنا، محمود کریمی بیرانوند روز چهارشنبهدر آیین انعقاد تفاهمنامه همکاری بین معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی و معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در راستای توسعه کار آفرینی که در کرج انجام شد، افزود: در توسعه اقتصادی کشور هیچ مسیری جز توسعه گفتمان کارآفرینی نداریم.
وی اظهار داشت: چه در سطح کلان اقتصادی و چه در سطح خرد اقتصادی همه امور در نهایت به کار آفرینی ختم می شود.
معاون وزارت تعاون با اشاره به ابلاغی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب در ۲۹ بهمن ماه سال ۱۳۹۲ در خصوص اهمیت کار آفرینی گفت: با توجه به اهمیت کار آفرینی در ۲ بند آن به توسعه و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی و ادبیات کار آفرینی توجه کرده است.
کریمی بیرانوند اظهارداشت: اگر روحیه کار آفرینی در اجزا و ارکان اقتصاد کشور نباشد عملا هیچ تحول و پیشرفت خاصی نخواهد افتاد؛ ما اعتقاد داریم مسیری غیر از توسعه کار آفرینی برای حل مساله اقتصادی کشور وجود ندارد.
وی با اشاره به اهمیت انعقاد تفاهم نامه با وزارت اموزش و پرورش گفت: یکی بهترین و کارآمد ترین روش ها برای توسعه کار آفرینی و گفتمان آن استفاده از ظرفیت معلمان عزیز است زیرا تنها قشر که با تمام بدنه جامعه ارتباط دارد و روی تربیت تاثیر گذار است این قشر زحمت کش می باشد.
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: کارآفرینی یک فرایند مردمی است و بیشتر از اینکه عینی باشد ذهنی است و با نفس انسان سر و کار دارد؛ لازم نیست کارآفرین نخست کارخانه راه بیندازد بلکه ممکن است در عرصه خدمات فعالیت کند.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.