لغو پروازهای فرودگاه اصلی انگلیس به احترام مرگ الیزابت

به گزارش چهارشنبه ایرنا، فرودگاه غرب لندن در بیانیه ای از تغییر جدول زمان‌بندی پروازها در این فرودگاه خبر داد. طبق برنامه اعلام شده پروازهای امروز بین ساعت ۱۳ و ۵۰ دقیقه تا ۱۵ و ۴۰ دقیقه برای «اطمینان از برقراری سکوت برفراز تشییع جنازه الیزابت» از کاخ باکینگهام به تالار وستمینستر لغو شده است.

در بیانیه فرودگاه آمده است: «هر گونه تغییر در پروازها مستقیماً توسط خطوط هوایی به مسافران اطلاع داده می شود. ما پیش‌بینی می‌کنیم که تغییرات بیشتری در عملیات هیترو در روز دوشنبه ۱۹ سپتامبر، زمانی که مراسم خاکسپاری برگزار، انجام شود. در روزهای آینده جزئیات بیشتری را به اطلاع خواهیم رساند.

این بیانیه می‌افزاید: «ما به دلیل اختلال ایجاد شده عذرخواهی و برای محدود کردن تاثیر آن بر عملیات فرودگاه تلاش می کنیم.»

تابوت الیزابت دیروز از اسکاتلند به لندن منتقل و در کاخ سلطنتی باکینگهام مستقر شد. طبق برنامه اعلام شده تابوت کسی که دارای طولانی‌ترین دوران سلطنت در تاریخ سلسله پادشاهی انگلیس است امروز طی تشریفاتی به تالار وستمینستر واقع در ساختمان پارلمان منتقل می‌شود

روز دوشنبه این تابوت به کلیسای« وستمینستر ابی» منتقل و مراسم سوگواری با حضور سران کشورها برگزار می‌شود. تابوت الیزابت سپس طی تشریفاتی به کاخ ویندزور جایی که طی یک هزار سال گذشته شاهد تدفین حدود ۴۰ مقام سلطنتی بوده، منتقل می‌شود.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.