شرکت‌های دانش‌بنیان خراسان‌شمالی ۶۴۰ میلیارد ریال فروش داشتند

محمد رضا قربانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: چهار مرکز رشد، ۱۴۲ شرکت و واحد فناور، ۳۰شرکت دانش بنیان و ۲۳ صنعت خلاق زیر پوشش پارک علم و فناوری خراسان شمالی فعالیت می کنند.

وی تصریح کرد: ۶۰ درصد از واحدهای فناور و دانش بنیان استان در حوزه کشاورزی، فناوری اطلاعات(آی تی)، الکترونیک و هوشمندسازی فعالیت می‌کنند.

رییس پارک علم و فناوری خراسان شمالی ادامه داد: ۳۰ واحد فناور جدید در سال جاری پذیرش شدند که در دوره­ های مختلف تجاری­ سازی ایده‌های محوری در قالب ارایه خدمات مشاوره، خدمات توانمندسازی، استقرار در فضاهای پارک و پرداخت تسهیلات از منابع مالی مختلف مورد حمایت قرار می گیرند.

وی افزود: شرکت های دانش بنیان خراسان شمالی امسال در نمایشگاه خدمات کسب و کار، نمایشگاه نما نام‌­های دانش بنیان روستایی تهران، نمایشگاه توانمندی ­های شرکت­ ها در بجنورد و نمایشگاه شهرهوشمند تهران حضور داشتند.

رییس پارک علم و فناوری خراسان شمالی گفت: تلاش می کنیم تا فعالیت‌های اقتصادی دانش‌بنیان در پارک را تقویت کنیم که در این راستا از مشارکت نهادهای مالی حمایت کننده بهره مند خواهیم شد.

قربانی تصریح کرد: ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل تبصره ۱۶، ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از محل تبصره ۱۸، ۵۲۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال از مشارکت بنیاد برکت و ۱۰۰ میلیارد ریال توسط بانک توسعه تعاون به شرکت های دانش بنیان استان تسهیلات پرداخت شده است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.