سرمایه گذاری در حوزه معلولان مسیر عبور از رشته ورزشی تیراندازی با کمان است

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامرضا شعبانی بهار روز چهارشنبه در مجمع انتخاباتی هیات تیراندازی با کمان استان زنجان با اشاره به کارهای انجام گرفته در این حوزه افزود: رییس جدید هیات این استان نیز که از جمله سرمایه های ورزشی محسوب می شود می تواند برای توسعه این رشته تلاش بیشتری داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه سرمایه های این رشته ورزشی باید قدر دانسته شوند چرا که زحمات زیادی کشیده اند، اضافه کرد: ورزشکاران این رشته در صحنه های مختلفی پرچم کشور را بر افراشته اند و یکی از زمینه‌هایی که می‌توان به رغم میل باطنی دشمنان و بدون محدودیت، پرچم کشور را برافراشت، ورزش است.

این مسوول با تاکید بر اینکه ورزشکاران زیادی از کشور در رشته تیراندازی با کمان برای کشور افتخار آفرینی کرده اند، ادامه داد: ورزشکاران سرمایه این کشور هستند و وظیفه داریم که از ظرفیت آن‌ها استفاده و ظرفیت‌ها را احیا کنیم، هر چند محدودیت هایی در بحث تامین منابع مالی مورد نیاز وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه های این رشته ورزشی در استان باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرند اظهار داشت: بر این اساس باید از ظرفیت های پیشکسوتان، مربیان، ورزشکاران و داوران استفاده شود.

شعبانی بهار با بیان اینک توسعه یک رشته ورزشی منوط به داشتن مربیانی مجرب و کارآمد است، افزود: توسعه هر رشته به توسعه مربیان آن بستگی دارد تعداد مهم نیست و به این مهم باید توجه بیشتری کرد.

وی با اشاره به اینکه به بخش جانبازان و معلولان نیز توجه ویژه ای شود، اضافه کرد: معلولان استعدادهای بکری دارند که نیازمند شناسایی است، بطوری که در مسابقات کشوری برگزار شده ۱۳ مدال در بخش معلولین بدست آمد

شعبانی بهار تاکید کرد: شناسایی این گروه هدف ۵۰ درصد راه قهرمانی را هموار تر می کند.

وی با بیان اینکه تیر اندازی بانوان نیز باید جدی گرفته شود چرا که فراوانی شرکت کنندگان در این رشته بیش از گذشته شده است خاطرنشان کرد: زنان در رشته های دیگر حضور چشمگیری ندارند که سرمایه گذاری و بهره گیری از ظرفیت های آنان می تواند موفقیت هایی را به دنبال داشته باشد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.