ساخت و سازهای غیرمجاز در پاکدشت تخریب شد

ولی بویر روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای حفظ اراضی کشاورزی و عمل به تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی، ۵۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی روستای کلین بخش شریف‌آباد شهرستان پاکدشت شناسایی و با تشکیل پرونده تخلف، دستور قضایی تخریب این ساخت و سازهای غیرمجاز دریافت شد.

وی افزود: این ۵۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز عمدتا به صورت دیوارکشی احداث باغ ویلا و احداث بنا صورت گرفته بود که با حکم قضایی و با حضور ماموران امور اراضی و تامین امنیت نیروی انتظامی تخریب شده و ۵ هکتار از این اراضی به حالت اولیه بازگشت.

مدیر جهاد کشاورزی پاکدشت تصریح کرد: بر اساس قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی هرگونه ساخت و ساز در خارج از محدوده قانونی شهرها و روستاها بدون اخذ مجوز از کمیسیون تبصره یک ماده یک قانون مذکور ممنوع می باشد و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.

وی بیان کرد: با توجه به‌صراحت و قاطعیت دستگاه قضا و عزم راسخ جهاد کشاورزی در برخورد با اخلالگران، پیشگیری از ساخت‌ و سازهای غیرمجاز برای حفظ اراضی ارزشمند زراعی و باغ‌ها و جلوگیری از سوءاستفاده دلالان با جدیت در دستور کار قرار دارد.

بویر گفت: هرگونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی ممنوع است و افراد باید پیش از هرگونه اقدام به تغییر کاربری، نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام و خریداران قبل از انجام معامله از مراجع ذیصلاح از جمله جهاد کشاورزی استعلام نمایند تا مورد سوء استفاده افراد سودجو واقع نشوند.

به گزارش ایرنا، شهرستان پاکدشت بیش از ۲۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که ۳ هزار هکتار بایر و ۲۳ هزار هکتار آن دایر است.
شهرستان پاکدشت با سه شهر پاکدشت، شریف‌آباد و فرون‌آباد و ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.