رییس شورای اسلامی تبریز: خانه استاد شهریار مرمت می‌شود

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، حجت الاسلام رسول برگی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه خانه استاد شهریار به عنوان یکی از اماکن ارزشمند و فرهنگی تبریز است، افزود: با توجه به جایگاه استاد شهریار در فرهنگ و ادب این مرز و بوم به خصوص تبریز و آذربایجان و دغدغه‌ای که در این خصوص وجود دارد، موضوع مرمت خانه این استاد در شورای شهر مطرح شد.

و اظهار داشت: با توجه به پیک سفرهای گردشگری در تبریز طی ماه های اخیر، روند اجرایی مرمت شروع نشده چرا که آغاز پروژه موجب می‌شد تا خانه استاد شهریار برای بازه زمانی تابستان و پیک سفرهای گردشگری از لیست مراکز فرهنگی و گردشگری شهر خارج شود.

رییس شورای اسلامی تبریز گفت: با توجه به این‌که مراحل اداری لازم برای اجرای پروژه مرمت خانه استاد شهریار طی شده است با پایان پیک سفرهای گردشگران داخلی و خارجی به تبریز، مرمت این خانه آغاز و با توجه به اینکه پروژه مذکور به دلیل این‌که در آثار ملی ثبت شده است، مرمت این اثر بر اساس طرح مرمتی انجام می‌ شود.

حجت الاسلام برگی، ادامه داد: متاسفانه از طریق چاه‌های جذب خانه‌های این محدوده مشکلات متعدد رطوبتی برای خانه استاد ایجاد شده است که بر همین اساس لازم است مرمت با حضور کارشناسان و خبرگان این عرصه انجام شود.

وی یادآوری کرد: این اقدام با همکاری شهرداری منطقه هشت، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز انجام خواهد شد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.