راه‌آهن اراک به عنوان سرمایه‌گذار کمپ گردشگری بلاغ حک شازند تعیین شد

به‌ گزارش روز چهارشنبه روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی «مصطفی مرزبان» افزود: در این طرح شرکت راه‌آهن اراک ملزم به انجام زیرساخت‌های کمپ بلاغ از جمله احداث و آسفالت راه دسترسی به طول ۲۰۰ متر و جداره‌سازی حاشیه ریل راه‌آهن شد.

وی اظهارات داشت: منطقه زیبای بلاغ حک با وجود فضای سبز مناسب و سرچشمه زیبا و آب دائمی به عنوان تفرجگاه می‌تواند به یکی از بهترین اماکن تفریحی شهرستان شازند تبدیل شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: جلسه واگذاری کمپ گردشگری بلاغ حک با حضور نمایندگانی از فرمانداری شازند، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، راه و شهرسازی، ثبت اسناد و املاک، راه‌آهن اراک، منابع طبیعی و آبخیزداری و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تشکیل شد و شرکت راه‌آهن اراک به عنوان سرمایه‌گذار این طرح تعیین شد.

مرزبان افزود: در مدت زمان دو هفته آینده و پس از ابلاغ صورت جلسه، فرآیند قانونی صدور مجوز واگذاری از طریق کمیسیون‌های قانونی و مرتبط انجام خواهد شد.

چشمه بلاغ حک در هفت کیلومتری شمال غرب شازند در دامنه جنوبی رشته کوه راسوند در مسیر جاده شازند-پل دوآب در جوار روستای حک در کنار کوه بلاغ واقع و آب مورد نیاز روستاهای حک بالا، حک پایین و تحت محل را تأمین می‌کند.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.