تکمیل زورخانه بین‌المللی بیرجند ۱۲ میلیارد تومان نیاز دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد توانا روز چهارشنبه در حاشیه بازدید استاندار خراسان جنوبی از سالن چند منظوره ورزشی مهرشهر بیرجند، افزود: براساس برآوردهای صورت گرفته تکمیل و تجهیز این پروژه ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی بیان کرد: در راستای تاکید نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مبنی بر محرومیت‌زدایی این منطقه، پروژه زورخانه که سومین پروژه زورخانه بین المللی در کشور است را اجرا کردیم.

مسئول دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: این پروژه زورخانه تنها پروژه تدریس آکادمی مرشدی در ایران خواهد بود.

وی اظهار داشت: پروژه سالن ورزشی مهرشهر با ترک تشریفات طی قراردادی به بخش خصوصی برای ادامه ساخت واگذار شده است.

توانا با بیان اینکه ۱۲ میلیارد تومان برای اتمام این پروژه سال گذشته به صورت اوراق قرارداد بسته شده است افزود: ۲ میلیارد تومان پرداختی به پیمانکار بوده است.

وی عنوان کرد: شهرستان بیرجند یک دوازدهم از سرانه ورزشی کل کشور عقب‌تر است و نسبت به ۱۰ شهرستان دیگر استان یک چهارم سرانه ورزشی را دارد.

مسئول دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی یادآور شد: یکی از آسیب‌های موجود در شهرستان بیرجند، یک دهم بودن سرانه فضای ورزشی سرپوشیده است در حالی که متوسط کشوری بالای ۹۴ و استان ۵۲ درصد است.

وی با تاکید بر اینکه در شهرک‌های اقماری چهکند، امیرآباد، دستگرد و مهرشهر سالن ورزشی نداریم، تاکید کرد: اعتبارات ما از محل ۲۷ صدم در قانون حذف شد.

توانا عنوان کرد: اگر پنج میلیارد تومان اعتبار برای سالن ورزشی مهرشهر در نظر گرفته شود می‌توانیم تا ۲۶ مهرماه امسال این پروژه را تکمیل کنیم چراکه دستگاه‌های تاسیساتی و کفپوش خریداری شده فقط به دلیل تسویه حساب نکردن پیمانکار نمی‌توانیم افتتاح کنیم.

وی با بیان اینکه سالن ورزشی مهرشهر یکی از بزرگترین پروژه‌های شهرستان و دارای ظرفیت هزار نفر سکوی تماشاگر است، افزود: ۱۰ میلیارد تومان بدهی از ناحیه دولت به پیمانکار است.

مسئول دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر پیمانکار هشت میلیارد تومان بدهی مالی دارد که ۲ میلیارد تومان به وی پرداخت کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: برای پروژه‌های مصوب ورزش و جوانان در استان ۶۴ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که ۹۰ درصد پروژه‌ها مصوب استانی و ۱۰ درصد ملی است اما بالعکس حدود ۸۰ درصد اعتبارات ملی بوده و یکی از مشکلات این است که برای پروژه‌هایی که ردیف ملی دارد به استانی اختصاص نمی‌دهند که اگر راهکاری دیده شود خوب است.

مسئول دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: از ۱۵ پروژه ملی که ۱۲ پروژه استانی است از ردیف ملی نمی‌توانیم اعتبار در نظر بگیریم.

جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی نیز در این بازدید از کمک برای اختصاص اعتبار برای تکمیل سالن ورزشی مهرشهر خبر داد و گفت: برای پروژه زورخانه نیز از محل اعتبار متمم سفر و سفر دوم رئیس جمهور اختصاص می‌یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی نیز در این بازدید، گفت: این پروژه مصوب سفر اول رئیس جمهور به استان است.

حمید جهانشاهی با بیان اینکه این پروژه طرح تعهد استانی دارد، افزود: اعتبار از محل ۲۷ صدم درصد حذف نشده بلکه استانی حذف و ملی شده است.

وی بیان کرد: از محل اعتبارات استانی یک رقم اعتباری برای پروژه سالن ورزشی مهرشهر مصوب کرده و تخصیص کامل می‌دهیم تا ابتدا بدهی را پرداخت کرده بعد کارگاه برای ادامه پروژه فعال شود.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.