تعمیق یادگیری و عدالت آموزشی رویکرد آموزش و پرورش اصفهان در سال تحصیلی جدید است

سیداحمدرضا بنی لوحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به بازگشایی مدارس به‌صورت حضوری پس از ۲ سال شرایط کرونایی، نیاز است تا فضای آموزشی در عین شادابی و نشاط با افزایش مهارت‌های تحصیلی و یادگیری همراه شود.

و ی با اشاره به اُفت تحصیلی برخی دانش‌آموزان به‌دلیل غیرحضوری بودن مدارس و آموزش‌های مجازی گفت: تدبیری که برای بازگشایی مدارس اندیشیده شده است ،جبران اُفت تحصیلی و جلوگیری از این اتفاق را به دنبال دارد.

دبیر پروژه مهر تحصیلی استان اصفهان افزود: تمام تلاش دستگاه تعلیم و تربیت، حضوری شدن مدارس با بهترین نحو و کمترین مشکلات است.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان افزود: بر این اساس به‌تازگی گردهمایی معاونان و رؤسای ادارات دوره اول و دوم آموزش متوسطه نظری سراسر کشور به‌منظور هماهنگی و پیش‌بینی تمهیدات لازم و سازوکارهای مؤثر نظارتی، به هنگام و مطلوب بازگشایی مدارس در اصفهان برپا شد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از تلاش‌های مهم و اهداف دستگاه تعلیم و تربیت استان برای سال تحصیلی جاری، جلوگیری از بازماندن دانش‌آموزان از تحصیل است و برای این منظور تا آخرین روز شهریور همچنان ثبت نام در مدارس ادامه دارد.

بنی لوحی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۹۵ درصد ثبت‌نام در مدارس استان اصفهان انجام گرفته است، گفت: از خانواده‌ها تقاضا می‌شود تا پیش از اول مهر نسبت به ثبت نام فرزندان خود اقدام کننند هرچند کسانی که تا این هنگام ثبت‌نام نکرده‌اند به احتمال درگیر مسائل جابجایی محل سکونت هستند.

وی با توجه به اقدامات صورت گرفته برای تامین فضا، تجهیزات و رفع کمبود نیروی انسانی گفت: اقدامات لازم صورت گرفته و با قاطعیت می‌توان به خانواده‌ها وعده داد که همزمان با بازگشایی مدارس در عین حالی که فضای آموزشی برای تمامی دانش‌آموزان پیش‌بینی شده، هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد بود.

دبیر پروزه مهر تحصیلی استان اصفهان همچنین با اشاره به سرعت‌بخشی به روند انتقال کتاب‌های درسی سال تحصیلی جدید به نواحی و مناطق استان گفت: در این زمینه هم والدین هیچ دغدغه‌ای نداشته باشند.

بیش از ۹۰۵ هزار دانش آموز در سال تحصیلی گذشته در پنج هزار واحد آموزشی در استان اصفهان تحصیل کردند.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.