تعداد سرقت در مشهد طی ماه شهریور افزایش می‌یابد

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار محمد کاظم تقوی روز چهارشنبه و در حاشیه طرح اقتدار۴ فراجا، در راستای مبارزه با جرایم خشن در جمع خبرنگاران افزود: از سوی دیگر در آستانه دهه آخر ماه صفر نیز هستیم و پلیس برنامه ویژه ای برای امنیت زائران در نظر گرفته است و شاهد طرح‌های متفاوت دیگری در مبارزه با سارقان و جرایم خشن خواهیم بود.

وی اضافه کرد: در طرح اقتدار ۴ با هدف ارتقای امنیت اجتماعی مبارزه با سرقت و سرقت‌های خشن، دستگیری متهمان و محکومان تحت تعقیب، با مشارکت تمام کلانتری ها، پاسگاه‌ها و نیروهای تخصصی پلیس، در مدت ۴۸ ساعت ۵۶۸ سارق دستگیر شدند و اموال مالباختگان به آنها بازگردانده می‌شود.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: از سوی دیگر از شهروندان نیز درخواست می‌شود تا نکات ایمنی را در نظر داشته باشند و بیش از اندازه به دیگران در قالب زائر و یا دوست اعتماد نکنند و در صورت نیاز به پارک خودرو حتما در محل پارکینگ های معتبر توقف کنند و یا در وسایل نقلیه عمومی دقت بیشتری به اشیاء همراه خود داشته باشند.

تقوی با اشاره به انواع سرقت های انجام شده شامل سرقت منازل، قاب زنی، سرقت تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی، زورگیری، سرقت خودرو، موتورسیکلت و دوچرخه اظهار کرد: از این سارقان مواد مخدر، آلات و ادوات سرقت و سلاح هم کشف شده است.

وی ادامه داد: برای مبارزه با جرایم خشن نیز، طرحی در فراجا در حال برنامه ریزی است که به زودی بعد از آموزش‌های تخصصی، مهارتی و تامین تجهیزات در سطح شهرستان مشهد با حضور مسوولان کشور آغاز می‌شود.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی در پاسخ به سوالی در خصوص چرایی بازگشت برخی از سارقان به فعالیتهای مجرمانه خود پس از بازداشت و اعمال قانون افزود: به طور قطع تناسب بین جرم و مجازات در قوانین ما لحاظ نشده است و درخواست ما اصلاح قوانین است و بر همین اساس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های ذیربط به این موضوع ورود کرده اند و امیدواریم با بازنگری در قوانین، قضات بتوانند قاطعانه تر با جرایم برخورد کنند.

سارق اولی ها ۴۰درصد دستگیرشدگان را تشکیل می‌دهند

همچنین فرمانده انتظامی مشهد نیز در این جمع گفت: طرح اقتدار، سلسله طرح‌هایی برای ارتقای امنیت اجتماعی در میان شهروندان و زائران است که به صورت هفتگی در مشهد اجرا می‌شود و با توجه به تلاش شبانه روزی، پلیس مشهد در ۴۸ ساعت گذشته توانست ۷۸۰ محل شامل پاتوق‌ها، محل‌های تجمع سارقان، انبار اموال مسروقه و همچنین محل هایی که در برخی گزارش‌های مردمی معرفی شده بود را تحت نظر بگیرد و ۵۶۸ سارق را که ۳۰ درصد آنها دارای پرونده سرقت و سابقه دار هستند را دستگیر کند.

سرهنگ احمد نگهبان افزود:متاسفانه سارق اولی ها ۴۰ درصد دستگیر شدگان را تشکیل می‌دهند که این افراد، به لحاظ اقتصادی و شغلی دچار ورشکستگی شده اند به عنوان نمونه سارقی دستگیر شده است که در گذشته، قصابی داشته است و بعد از رها کردن شغل گذشته خود، به سرقت اموال بیت المال و شخصی روی آورده بود که دستگیر شد.

وی ادامه داد:همچنین از هشت نفر، ۹ قبضه سلاح گرم غیر مجاز همراه با ۱۵۸ عدد مهمات غیر مجاز کشف شد و ۲۰ نفر از اراذل و اوباش، ۶۸ معتاد متجاهر و ۱۸ توزیع کننده مواد مخدر هم دستگیر شدند که از آنها ۱۸ کیلو و ۸۶۵ گرم انواع مواد مخدر کشف شد.

فرمانده انتظامی مشهد گفت: پلیس در برخورد با سارقانی که به جان، مال و ناموس مردم تعرض می کنند و شرارت انجام می دهند برخورد سلبی، مقتدرانه و قهر آمیز خواهد داشت و با این افراد مماشات نخواهد کرد و مجموعه پلیس مشهد، برای ایجاد آرامش و حفظ امنیت، هم قسم هستند تا در راه مبارزه با جرایم خشن از تمام توان خود استفاده کنند.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.