تداوم روند کاهشی کرونا/ مبتلایان روزانه در چهارمحال و بختیاری به کمتر از ۱۰ نفر رسید

علی احمدی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی شهرستان‌های استان در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارد و روند شیوع کرونا در استان در هر سه بخش سرپایی، بستری و مرگ و میر کاهشی است.

وی ادامه داد: این در حالی است که با توجه به تصمیم ستاد کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی با جدیت دنبال شود و هرگونه ساده‌انگاری و بی‌توجهی به این دستورالعمل‌ها می‌تواند در افزایش شیوع ویروس موثر واقع شود.

رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: برای سنین پنج تا ۱۸ سال دریافت ۲ نوبت واکسن کافی است اما برای افراد بالای ۱۸ سال باید هر ۶ ماه یکبار دُز یادآور واکسن تزریق شود چراکه با گذشت زمان اثر واکسن کاهش پیدا می‌کند.

احمدی تهویه مناسب کلاس‌های درس را از مهمترین شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای بازگشایی مدارس عنوان کرد و گفت: بازرسان بهداشت محیط بر رعایت پروتکل‌ها نظارت می‌کنند و می‌طلبد در مدارسی که تهویه مناسبی ندارند با اختصاص اعتبار لازم این کاستی برطرف شود.

وی در خصوص نیاز استان به واکسن آنفلوآنزا و نحوه تزریق آن برای گروه‌های هدف، خاطرنشان کرد: نیاز استان متناسب با جمعیت سالمند و افراد دارای بیماری زمینه‌ای و گروه‌های هدف به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شده اما هنوز واکسن در بین استان‌ها توزیع نشده که به محض اختصاص واکسن اطلاع‌رسانی می‌شود.

به گزارش ایرنا بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری در شبانه‌روز گذشته ۳۴ بیمار با علائم بالینی کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی استان مراجعه کردند که از این تعداد آزمایش ۹ بیمار مثبت قطعی اعلام شد که سه نفر از این بیماران بستری و ۶ نفر به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

همچنین در شبانه‌روز گذشته مورد فوتی ناشی از کرونا در استان به ثبت نرسید و مجموع فوتی‌های کرونا در استان کماکان یک هزار و ۸۶۵ نفر است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.