امکانات هلال احمر برای بازگشت زائران به کشور بسیج شده است

به گزارش خبرنگار ایرنا دکتر پیرحسین کولیوند روز چهارشنبه در جریان بازدید از مرز و پایانه چذابه در گفت و گو با خبرنگاران افزود:برای خدمت رسانی سریع و موثر به زائران اربعین ، مجوز ورود هفت فروند بالگرد به خاک عراق دریافت شده تا هر وقت نیاز باشد وارد عمل شوند.

وی گفت:در مرز مهران که بیشترین حجم ترددهای زائران در این مرز انجام می شود و نیاز بیشتری احساس می شود یک بیمارستان سیار ۶۴تختخوابی تا غروب امروز(چهارشنبه) در این مرز تجهیز و اندازی می شود و در این راستا امکانات خوبی به این منطقه مرزی گسیل شده است.

کولیوند افزود: ۲ فروند هواپیما نیز به صورت بیمارستان هوایی در نظر گرفتیم که چنانچه لازم باشد بیماران و مصدومان را منتقل کنیم.

فعال نگه داشتن ۲۰۰ درمانگاه سطح یک در عراق

رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از فعال نگه داشتن ۲۰۰ درمانگاه سطح یک در عراق توسط هلال احمر ایران همزمان با شکل گیری موج اصلی بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور خبر داد.

کولیوند افزود:همه نیروهای این درمانگاهها توسط نیروهای داوطلب و جهادی تامین شده ولی تجهیزات و داروها را جمعیت هلال احمر ایران تامین می کند.

اضافه کردن سه بیمارستان سیار در عراق

رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هم اکنون ۶ بیمارستان هلال احمر در عراق در شرایط فعال و عملیاتی قرار دارند گفت: همزمان با بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور و ضرورت خدمت رسانی بهنگام به زائران ، سه بیمارستان سیار با کمک نیروهای ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان نیز به این بیمارستان ها اضافه کردیم تا کل بیمارستان های هلال احمر به ۹ بیمارستان برسد.

وی گفت:یک بیمارستان صحرایی مجهز نیز توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در عراق راه اندازی شده که ما را در ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین حسینی کمک خواهد کرد.

کولیوند با قدردانی از هماهنگی و همکاری های نزدیک کشور عراق بخصوص وزارت بهداشت این کشور در ارائه خدمات مطلوب درمانی و امدادی به زائران اربعین گفت:دیروز در نامه ای از وزیر بهداشت و جمعیت هلال احمر عراق بخاطر همکاری چندجانبه با جمعیت هلال احمر ایران تشکر کردم.

وی گفت: برای بازگشت مطمئن و ایمن زائران اربعین حسینی به کشور از مرزهای شش گانه کشور ، هم افزایی خوبی با عراق در زمینه نقل وانتقالات تجهیزات به این کشور داریم.

استقرار ۴۰ پلی کلینیک فعال در مسیر تردد زائران اربعین

کولیوند گفت: هم اکنون ۴۰ پلی کلینیک ثابت و سیار مجهز در مسیرهای تردد زائران بخصوص در مسیرهای بازگشت آنان از مرزهای ششگانه در مدار عملیات هستند.

وی گفت:همه بیماران و مصدومانی که در کشور عراق هستند و شرایط آنان پایدار است می توانیم با آمبولانس و اتوبوس هلال احمر وارد کشور کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا کولیوند در بازدید از مرز و پایانه مسافری چذابه از نزدیک در جریان روند ورود زائران به کشور و عزیمت آنان به کربلای معلا قرار گرفت.

چذابه و شلمچه ۲ مرز رسمی وبین المللی تردد زائران اربعین حسینی هستند.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.