افزایش غیرمنتظره تورم پاشنه آشیل دموکرات ها در انتخابات میاندوره ای

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، رویترز نوشت در میان نارضایتی گسترده از ریاست جمهوری جو بایدن و ماه‌ها افزایش شدید قیمت‌ها که بر اساس نتایج نظرسنجی جدید رویترز و موسسه ایپسوس، همچنان نگرانی اصلی رای‌دهندگان جمهوری‌خواه و دموکرات است، جمهوری‌خواهان علاقه مند به دست آوردن کنترل مجلس نمایندگان آمریکا هستند.

این خبرگزاری با استناد بر نتایج نظرسنجی جدید، پیش بینی کرده که احتمالا رقابت تنگاتنگی در انتخابات نوامبر در پیش رو باشد و رای دهندگان دموکرات نیز به رغم گزارش تورم جدید به اندازه جمهوری خواهان مشتاق به شرکت در انتخابات هستند.

داده های وزارت کار آمریکا نشان می دهد که قیمت مصرف کننده در ماه آگوست امسال یک دهم واحد افزایش یافته و انتظارات تحلیلگران را برای کاهش این شاخص مختل کرده است. این افزایش به دلیل قیمت بالای مواد غذایی، اجاره و مراقبت های بهداشتی تشدید یافته است.

دارون شاو کارشناس نظرسنجی و انتخابات در دانشگاه تگزاس گفت: وضعیت اقتصادی ضعیف به طور معمول اشتیاق حزب رئیس جمهوری را کاهش می دهد و نتایج نظرسنجی رویترز و موسسه ایپسوس بر خلاف این پیش بینی بوده است.

این نتایج نشان داد حدود ۶۳ درصد از دموکرات ها و ۶۵ درصد از جمهوریخواهان می گویند « مطمئن» هستند در انتخابات نوامبر شرکت می کنند.

در نظرسنجی که ۳۱ ژانویه تا ۷ فوریه (۱۱ تا ۱۸ بهمن ) انجام شده بود ۵۵ درصد دموکرات ها و ۵۹ درصد جمهوریخواهان گفته بودند «مطمئن» هستند در انتخابات پیش رو شرکت می کنند.

نظرسنجی اخیر که در فاصله زمانی ۷ تا ۱۲ سپتامبر (۱۶ تا ۲۱ شهریور) انجام شده است نشان می دهد که با درجه مشابهی از اطمینان، هیچ یک از رای دهندگان آمریکایی هر دو حزب در زمینه مشارکت در انتخابات برتری ندارد.

انتخابات میاندوره‌ای کنگره ۱۷ آبان امسال برای گزینش ۴۳۵ نماینده مجلس، ۳۵ سناتور، ۳۹ فرماندار و شماری زیادی از مقام‌های محلی و ایالتی در سراسر آمریکا برگزار می‌شود.

بایدن به تازگی از شکست احتمالی دموکرات ها در انتخابات میان دوره ای کنگره در ماه نوامبر ابراز نگرانی و تصدیق کرد اگر دموکرات در این انتخابات شکست بخورند، دو سال باقی مانده از ریاست جمهوری اش بشدت دشوار خواهد بود.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.