افزایش اختلافات در رژیم صهیونیستی؛ انتقاد شدید لاپید از نتانیاهو

به گزارش امروز(چهارشنبه) ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، حزب لاپید در یک نظرسنجی در کسب کرسی های کِنِسِت رکورد شکنی کرد.

یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که رهبری حزب «یش عتید» را بر عهده دارد از این فرصت استفاده کرد و به دشمن سرسخت خود یعنی بنیامین نتانیاهو، رهبر حزب لیکود هجمه آورد.

لاپید برای اولین بار از توافق نتانیاهو با احزاب «حریدیم» به شدت انتقاد کرد، زیرا نتانیاهو به آن احزاب مذهبی صهیونیستی تعهد داده است که از موسساتی که موضوعات اساسی را تدریس نکنند حمایت مالی کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که تلاش نتانیاهو برای فروش آینده کودکان این رژیم در مقابل یک معامله سیاسی نشان دهنده عدم‌ ادراک و عدم مسئولیت او است.

وی گفت که نتانیاهو ما را به عقب نخواهد کشید، بلکه ما او را متوقف خواهیم کرد.

حزب لیکود در واکنش به اظهارات یائیر لاپید اعلام کرد که این اظهارات دروغ است و به تدریس موضوعات اساسی هیچ آسیبی نخواهد رسید و وضعیت موجود به همین شکل باقی خواهد ماند.

بر اساس این گزارش، احزاب صهیونیستی آماده برگزاری بیست و پنجمین دور انتخابات کِنِسِت هستند، در حالی که اختلافات و شکاف های زیادی در داخل سرزمین های اشغالی بوجود آمده و رونین بار، رئیس شاباک نسبت به این اختلافات هشدار داده است.

پیش از این، رئیس سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) در سخنانی با اذعان به وجود اختلافات و شکاف اجتماعی و سیاسی میان صهیونیست‌ها، این شکاف و اختلافات را پیچیده‌ترین چالش این رژیم خواند.

وی در این باره گفت که شکاف و اختلافات در جامعه این رژیم بر امنیت آن سایه افکنده است.

بار اذعان کرد که این شکاف عمیق، روز به روز درحال عمیق‌تر شدن است و همین مسئله پیچیده‌ترین چالش پیش روی اسراییل (رژیم اشغالگر) به شمار می رود.

وی در ادامه افزود که بی‌ثباتی سیاسی و اختلافات داخلی، دشمنان اسراییل (رژیم صهیونیستی) را به انجام عملیات علیه آن ترغیب کرده است.

رئیس شاباک همچنین گفت که «انسجام اجتماعی» میان صهیونیست‌ها تضعیف شده و همین مسئله تشدید عملیات‌ها علیه اسراییل (رژیم صهیونیستی) را به همراه داشته است.

وی ادامه داد: دشمنان ما معتقد هستند که انسجام اجتماعی ما تضعیف شده و این موضوع بیش از هر چیز دیگری موجب نگرانی ما شده است.

اخیرا نیز "بنی گانتس" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اذعان به گسل ها و شکاف های داخلی و بحران عمیق سیاسی در این رژیم به دیگر سران و احزاب صهیونیست هشدار داد که تعمیق شکاف در درون "اسرائیل" به جنگ داخلی منجر می شود.

بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در یک برنامه انتخاباتی نسبت به پیچیدگی وضعیت سیاسی داخلی این رژیم به صهیونیستها هشدار داد و گفت: هرکس در مسیر تعمیق شکاف موجود در "اسرائیل" گام بردارد به بروز یک جنگ داخلی کمک خواهد کرد.

او درباره وضعیت نابسامان داخلی این رژیم و در چارچوب رقابت های سیاسی برای انتخابات پارلمانی پیش روی این رژیم افزود: واقعیت سیاسی در «اسرائیل» پیچیده است و سه احتمال فراروی ما هست. نخست، تشکیل یک کابینه راست‌گرای نژادپرست به ریاست بنیامین نتانیاهو که مهر پایانی بر دموکراسی ما خواهد بود. دوم، تکرار انتخابات برای ششمین بار و سوم، انتخاب من و موفق شدن در تشکیل یک کابینه باثبات و نظامی.

"لیئور أکرمان" افسر سابق دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی موسوم به "شاباک" نیز سی ام مردادماه ۱۴۰۱ با اشاره به نابسامانی های داخلی گسترده و مزمن این رژیم گفت که بی ثباتی سیاسی کنونی در آینده ادامه خواهد یافت و هیچ افق روشنی وجود ندارد.

أکرمان با انتشار مقاله ای در روزنامه صهیونیستی "معاریو" نوشت که وجود "دموکراسی" در رژیم اسرائیل "یک توهم" است و صهیونیستها طی چند دهه گذشته با توجه به وضعیت فاجعه آمیز سیاسی با "توهم دمکراسی زندگی می کنند".

این افسر سابق رژیم اسرائیل به وجود "بی ثباتی و گسترش فساد" در درون رژیم اسرائیل اذعان کرد و نسبت به امکان گشایش در بحران سیاسی کنونی این رژیم و اینکه یکی از اردوگاههای سیاسی بتواند با دستیابی به اکثریت کرسی های پارلمان، کابینه آتی پایداری را تشکیل دهد، ابراز بدبینی کرد.

او در این ارتباط گفت: نتایج پنجمین مبارزه انتخاباتی آتی با موارد قبلی تفاوتی نخواهد داشت و با این اوصاف، اسرائیلی ها ظرف سه سال آینده ششمین مبارزه انتخاباتی را هم پیش رو خواهند داشت و همچنان صحنه سیاست با بحران سیاسی همراه خواهد بود و هیچ افق روشنی برای حل و فصل امور نخواهیم داشت.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.