استاندار ایلام: پنج بیمارستان صحرایی ۲۴ ساعته در مهران خدمت رسانی می کنند

حسن بهرام نیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ظرفیت اسکان در شهرستان مهران ۱۵ هزار، ایلام ۳۶ هزار و سایر شهرستان های زوار پذیر نیز ظرفیت اسکان قابل توجهی در نظر گرفته شده و در مجموع ظرفیت اسکان ۶۰ هزار زوار در استان پیش بینی شده است.

وی افزود: علاوه بر بیمارستان های صحرایی ایجاد شده، اتوبوس آمبولانس و سایر امکانات نیز در پایانه مهران ایجاد شده است.

استاندار ایلام ادامه داد: از فراجا، راهور و سپاه و بسیج و همه دستگاه های اجرایی دخیل در خدمت گذاری به زوار تشکر ویژه داریم.

الحاق پنج هکتار دیگر به پایانه برکت

بهرام نیا با تاکید به توجه ویژه به پایانه برکت در انتقال زوار به شهرستان های مبدا، گفت: پایانه برکت ۲۰ هکتار بود که با الحاق پنج هکتار در حال حاضر ۲۵ هکتار است.

وی یادآور شد: برای آسایش و رفاه زوار ۲۰ هزار متر مربع سایبان ایجاد شده و تمامی استراحتگاه ها و اقامتگاه ها از نظر تجهیزات سرمایشی مشکلی ندارند.

رییس ستاد اربعین استان ایلام گفت: اکنون بیش از یک هزار و ۵۰۰ اتوبوس آماده انتقال زوار هستند و هر زائر پس از برگشت از کربلا ، بلافاصله با این اتوبوس ها راهی محل سکونت خود می شود.

بهرام نیا در خصوص وضعیت فعالیت مواکب و آشپزخانه در پایانه برکت،‌ گفت: در پایانه برکت ستاد اجرایی فرمان (ره) ، آستان قدس و دیگر نهادها و گروه ها با ایجاد مواکب به مردم خدمت رسانی می کنند.

وی با اشاره ساخت پل صلواتی در مسیر ایلام به مهران اضافه کرد: این پل به دهنه ۴۵ متر در ۴۵ روز ایجاد شد.

استاندار ایلام اضافه کرد: با تلاش همه در طول هشت ماه گذشته ۲۰ کیلومتر آزادراه در مسیر ایلام به مهران ایجاد شد و علاوه بر آن، ۲۰ کیلومتر دیگر چهار خطه شد.

بهرام نیا با قدردانی از فعالیت اصحاب رسانه استان در کنگره بزرگ اربعین، گفت: رسانه ها در اعتلای فرهنگ اربعین سنگ تمام گذاشتند.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.