اخبار کوتاه اردستان/ از سکونت ۸۳۰۰ نفر سالمند در شهرستان تا اجرای ۲۴۷ برنامه در هفته دفاع مقدس

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا اشرفی روز چهارشنبه در نشست کارگروه سالمندان در فرمانداری این شهرستان با اشاره به اینکه سالمندان به سه دسته بسیار پر خطر، پرخطر و کم خطر تقسیم بندی می شوند، تصریح کرد: از بین بیش از ۸۳۰۰ نفر سالمند شهرستان، ۴۱۳ نفر در دسته اول، سه هزار و ۲۰ نفر در دسته دوم و باقیمانده در دسته سوم جای دارند و همچنین ۹۶ نفر نیز دارای بیماری سخت درمان هستند.

وی اظهار داشت: از بین افراد بالای ۳۰ سال شهرستان نیز ۲۸درصد دارای بیماری فشار خون و ۲۵ درصد دیابت دارند.

رییس مرکز بهداشت اردستان از ارزیابی مراقبتی ۸۶ درصد این افراد خبر داد.

معاون سیاسی امنیتی واجتماعی فرماندار اردستان نیز در این نشست گفت: باید فرهنگ تکریم و احترام به سالمندان در سطح شهرستان نهادینه تا سالمندانی سالم داشته باشیم.
علیرضا فرح بخش با بیان اینکه‌ بهبود وضعیت بهداشتی از سال ۱۳۶۵ تاکنون، سطح امید به زندگی را در کشور افزایش داده، خاطرنشان کرد: به همین دلیل تعداد افراد سالمند شهرستان بالاتر رفته و باید برای این قشر فعالیت های اجتماعی مناسب تعریف کرد تا ضمن‌ داشتن حس استقلال، منزلت و کرامت آن ها نیز حفظ شود.

۲۴۷ برنامه، بمناسبت هفته دفاع مقدس در اردستان اجرا می شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردستان روز چهارشنبه در نشست برنامه ریزی هفته دفاع مقدس این شهرستان با اعلام این خبر گفت: این برنامه ها در ۶۰ پایگاه، ۱۵ کانون اقشار و در زمینه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و… اجرا خواهد شد.

سرهنگ روح‌اله صنعتکار غبارروبی گلزار شهدا، حضور در آیین سیاسی عبادی نماز جمعه، دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران، برگزاری یادواره شهدا، افتتاح طرح‌های کشاورزی،طرح ۵۰ هکتاری آبیاری تحت فشار،ایجاد صندوق های قرض الحسنه، برگزاری رژه موتوری و نواخته شدن زنگ ایثار و مقاومت در مدارس را از جمله برنامه های این هفته اعلام کرد.

سید محمد هادی احمدی طبا، فرماندار اردستان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت تبیین ارزشهای دفاع مقدس در بین مردم، اظهار داشت: باید حس مقاومت در اقشار مختلف تقویت، تا آنها از انقلاب اسلامی فاصله نگیرند.
وی تصریح کرد: هفته دفاع مقدس بهانه‌ای است برای آنکه‌ بدانیم چه اتفاقی برای کشور رخ داده و چه مقدار دنیا بر علیه ایران بودند تا آن را تضعیف کنند ولی ما هنوز پابرجاییم.
فرماندار اردستان خاطرنشان کرد: امیدواریم مسوولان بتوانند کاری کنند که امید در قلب مردم تقویت شود.
شهرستان اردستان با افزون بر ۴۳ هزار نفر جمعیت و ۳۲۰ شهید، ۵۵۰ جانباز و ۴۴ آزاده در شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.