اجرای طرح محله امام رضایی ویژه بزرگداشت شهدا در ۴۰۰ شهر کشور

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالحمید طالبی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: طرح محله امام رضایی به مناسبت هفته دفاع مقدس (۳۱ شهریورماه تا ۶ مهرماه) و همزمان با دهه پایانی صفر توسط آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: آستان قدس رضوی برای روزهای پایانی ماه صفر ۱۰۰ برنامه محوری برای اجرا در حرم مطهر رضوی، اطراف حرم و مسیرهای زائران پیاده در نظر گرفته است.

طالبی ادامه داد: همچنین در این ایام چهار نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته دفاع مقدس، رحلت پیامبر اعظم(ص)، شهادت امام مجتبی(ع) و امام رضا(ع) در صحن‌های حرم مطهر رضوی برپا می‌شود.

رییس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: نشست تخصصی اهل سنت با عنوان احیای سنت نبوی عمل به سیره رضوی، ایجاد ۳۰ موکب فرهنگی و همچنین راه اندازی تعدادی از مواکب با حضور افراد غیر ایرانی از دیگر فعالیتهای در نظر گرفته شده برای دهه آخر ماه صفر است.

وی بیان کرد: شعار ما در انجام کارها خدمت کریمانه جهاد عالمانه ذیل شعار محوری " همه خادم الرضاییم" است و در این مسیر باید تلاش کنیم بستر زیارت متعالی و عارفانه زائران را بیش از پیش فراهم کنیم.

طالبی با بیان اینکه تقویت فرهنگ میزبانی از جمله کارهایی است که دنبال می‌کنیم، گفت: با توجه به منزلت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)، می توان پویشها و خدمات فرهنگی و اجتماعی مردمی را بیش از پیش توسعه داد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.