۴۰ دانش آموز روستای فیضیه گنبدکاووس لوازم تحریر و سبد کالا دریافت کردند

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم که روز سه‌شنبه در دبستان خیرساز "حاج محمد شهرکی" برگزار شد، مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس گفت که با شروع سال تحصیلی جدید (۱۴۰۲ -۱۴۰۱) از دوم مهرماه امسال تعداد ۹۶ هزار دانش آموز از پیش دبستانی تا متوسطه دوره دوم بر سرکلاس درس حاضر خواهند شد.

کمال الدین نظرنژاد با قدردانی از کمک‌های نیکوکاران گنبدی از جمله محمد شهرکی در تهیه لوازم تحریر و بسته معیشتی برای دانش آموزان نیازمند بویژه در مناطق روستایی و کمتربرخودار این شهرستان مرزی افزود: اقدامات خداپسندانه نیکوکاران تاثیر زیادی در افزایش پوشش تحصیلی دانش آموزان و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از ترک تحصیل آینده سازان این مرز و بوم در مناطق محروم و حاشیه شهر داشته و دارد.

وی اضافه کرد: بخش قابل توجهی از دانش آموزان مناطق روستایی و کمتر برخودار گنبدکاووس به سبب شرایط اقتصادی خانواده در تامین لوازم تحریر و البسه مدرسه با مشکل مواجه هستند که کمک‌های نیکوکاران از ترک تحصیل آنها جلوگیری می‌کند.

همچنین نیکوکار گنبدی و رییس مجمع خیرین گلستان هم در این مراسم گفت: کمک به دانش آموزان نیازمند که آینده سازان این مرز و بوم هستند، یک اقدام انسانی و شرعی است بنابراین همه افرادی که توانایی مالی حتی در حد خرید لوازم تحریر برای یک یا چند دانش آموز را دارند باید در این زمینه ورود کنند.

محمد شهرکی افزود: دانش آموزان سرمایه‌های ملی این کشور هستند و نباید هیچ یک از آنها به خاطر مشکل مالی و ناتوانی در تهیه لوازم تحریر یا لباس از درس خواندن محروم شود.

وی اضافه کرد: از زمانی که این مدرسه را ساختم (سال ۹۱) تا کنون، هر سال قبل از شروع سال تحصیلی و در برخی مناسبت‌ها، بسته‌های لوزام تحریر و معیشتی در اختیار دانش آموزان این آموزشگاه قرار می‌دهم.

شهرکی بابیان اینکه خوشحالی دانش آموزان را همانند خوشحالی فرزندان خود دوست دارم، از همه نیکوکاران گنبدی درخواست کرد در آستانه سال تحصیلی جدید به دانش آموزان نیازمند کمک کنند.

"کیف و لوازم تحریر شامل چند جلد دفتر، چند عدد مداد و خودکار، پاک کن، مداد تراش و یک بسته مدادرنگی" به همراه یک کیسه برنج ۱۰ کیلوگرمی، یک کارتن قند سه کیلویی و ۲ بطری روغن خوراکی" هدایای حاج محمد شهرکی به دانش آموزان روستای فیضیه یک گنبدکاووس بود.

روستای فیضیه یک از توابع بخش مرکزی گنبدکاووس در فاصله ۳۵ کیلومتری مرکز این شهرستان واقع است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.