چهار درصد باقیمانده مطالبات گندمکاران استان سمنان در روزهای آینده پرداخت می‌شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرحیم تحصیلی عصر سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: ۹۶درصد مطالبات گندمکاران استان سمنان پرداخت شده و چهار درصد باقیمانده با عنایت وزیر جهادکشاورزی در سفر به استان سمنان طی سه یا چهار روز آینده پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: بیش از ۶۴ هزار تن گندم امسال از کشاورزان استان سمنان خرید تضمینی شد که این میزان خرید نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

تحصیلی تصریح کرد: امسال ۲۲ هزار تن گندم بیشتر از سال گذشته در استان سمنان خرید تضمینی شد.

پرداخت ۱۰۰درصد مطالبات کشاورزان مربوط به خرید تضمینی دانه‌های روغنی

سرپرست اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه کلزا یک محصول راهبردی است، گفت:۶۳۰ تن دانه روغنی کلزا امسال از کشاورزان استان خرید تضمینی شد.

وی ابراز داشت: ارزش ریالی دانه‌های روغنی خریداری شده از کشاورزان استان سمنان ۱۴۵ میلیارد و ۲۰۷ میلیون ریال است که ۱۰۰ درصد مطالبات پرداخت شده است.

سرپرست اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه با توجه به اقلیم مناسب شهرستان‌ میامی بیشترین سطح زیر کشت کلزای استان در این شهرستان انجام می شود، گفت: بیشترین میزان کلزای خرید تضمینی شده در استان نیز مربوط به شهرستان میامی است.

به گزارش ایرنا، عملکرد محصول کلزا در واحد سطح در کشور دو و نیم تن در هکتار و در استان سمنان از هر هکتار بین چهار تا هفت تن محصول برداشت می‌شود.

کلزا در حاصل خیزی خاک، مبارزه با علف‌های هرز و تناوب با دیگر غلات مانند گندم تاثیر بسزایی دارد و از محصولات راهبردی در کشور به لحاظ تامین روغن خوراکی و کاهش واردات دانه‌ها روغنی است.

کنجاله این گیاه به عنوان خوراک دام و گل‌های آن نیز در زنبورداری کاربرد دارد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.