واکسیناسیون کرونا در جنوب خراسان رضوی ۲ برابر رشد یافت

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر رضا احمدی روز سه‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شهرستان بجستان افزود: از شروع واکسیناسیون کرونا تا ابتدای شهریور سال قبل ۱۶ هزار و ۸۷۶ دز واکسن کرونا در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد (شهرستانهای گناباد و بجستان) تزریق شده بود که این میزان در یک سال فعالیت دولت سیزدهم به ۳۰ هزار و ۶۱۳ دز واکسن افزایش یافته است.

وی با اشاره به فعالیت ۶ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و ۱۵ خانه بهداشت در بجستان گفت: در این مدت افزون بر ۶۱ هزار ویزیت بیماران توسط پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت این شهرستان انجام شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد حدود پنج هزار مورد بازدید کارشناسان بهداشت محیط و بهداشت حرفه‌ای را از جمله فعالیت‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان از شهریورماه پارسال تاکنون عنوان و اظهار کرد: در این مدت ۲ هزار و ۱۹۴ بیمار با علائم تنفسی به مراکز جامع سلامت این شهرستان مراجعه کردند و بیش از سه هزار و ۳۰۰ مورد تست PCR انجام شد.

دکتر احمدی گفت: طی یک سال گذشته حدود ۲۰ هزار نفر به درمانگاه تخصصی بیمارستان بجستان مراجعه کردند که از این تعداد بیش از ۱۲ هزار نفر توسط متخصص داخلی، سه هزار و ۸۰۰ نفر توسط متخصص اطفال، ۲ هزار و ۵۰۰ نفر توسط متخصص زنان و زایمان و بقیه توسط متخصص جراحی ویزیت شدند.

وی با بیان اینکه تلاش شده تا بیمارستان آیت الله مدنی بجستان حتی یک روز هم بدون حضور متخصص نباشد، بیان کرد: از آذرماه سال گذشته تاکنون ارائه خدمات تخصصی در رشته‌های اطفال، زنان و زایمان، داخلی و بیهوشی به مردم بجستان در این بیمارستان بدون هیچ مشکل و خللی ارایه و ۱۶ میلیارد ریال برای خدمات فوق هزینه شده است.
وی افزود: با وجود این تخصصهای درمانی ولی متخصصان از اینکه مردم به جای مراجعه به بیمارستان بجستان برای دریافت خدمات در تخصص های موجود، به سایر شهرها مراجعه می کنند، گلایه مند هستند.

خرید تجهیزات پزشکی برای بیمارستان بجستان به میزان ۱۳ میلیارد ریال

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در ادامه گفت: ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال طی یک سال نخست فعالیت دولت سیزدهم برای خرید تجهیزات پزشکی بیمارستان بجستان شامل سونوگرافی، اکسیژن ساز، ۹ تخت بستری، پنل احضار پرستار، خلوص سنج اکسیژن، دیگ بخار موتورخانه، تکمیل طبقه همکف درمانگاه تخصصی و خرید تجهیزات بخش داخلی جدید آن هزینه شد.

دکتر احمدی به فعالیت‌های مرکز فوریتهای پزشکی بجستان در یک سال گذشته اشاره کرد و افزود: ۲ هزار و ۱۵۶ ماموریت توسط پنج پایگاه اورژانس جاده‌ای و یک هزار و ۱۲۸ ماموریت توسط اورژانس پیش بیمارستانی این شهرستان انجام شد.
وی با بیان اینکه از ۷۷ ماموریت اورژانس هوایی دانشگاه در یک سال قبل ۴۹ ماموریت ویژه منطقه بجستان انجام شده است، تصریح کرد: این تعداد ۶۴ درصد کل ماموریت های اورژانس هوایی در یک سال گذشته را شامل می‌شود که در مجموع برای این تعداد ماموریت اورژانس هوایی ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است که می توان از این خدمات دولت، به عنوان هزینه های پنهان سلامت یاد کرد.
وی تخصیص ۹۰۰ میلیون ریال اعتبار برای احداث پدهای اورژانس هوایی در شهرهای "یونسی، جزین و قاسم آباد" و تحویل آمبولانس جدید به ارزش ۳۰ میلیارد ریال به پایگاه اورژانس جزین شهرستان بجستان را از سایر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گناباد در همین مدت برشمرد.

احداث بیمارستان ۶۴ تختخوابی بجستان در مرحله اخذ مجوز کمیسیون ماده ۲۳
رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد اظهار داشت: با پیگیری ها و رایزنی های مسوولان ذیربط از جمله فرماندار و نماینده مردم بجستان در مجلس شورای اسلامی مجوز احداث بیمارستانهای ۶۴ تختخوابی این شهرستان از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخذ شده است.

دکتر احمدی افزود: در حال حاضر این پروژه برای اخذ مجوز کمیسیون ماده ۲۳ به استانداری خراسان رضوی ارسال و اقدامات دریافت مجوز از جمله تامین زمین، انتخاب مشاور پروژه، استعلام های زیست محیطی، پدافند غیرعامل، آب، برق، گاز و مخابرات و انتشار آگهی انجام شده است.
دانشگاه علوم پزشکی گناباد با ۲ بیمارستان علامه بهلول گنابادی و آیت الله مدنی، ۱۷ مرکز سلامت، ۴۶ خانه بهداشت و ۱۶ پایگاه اورژانس و یک پایگاه اورژانس هوایی مشغول ارائه خدمت به مردم شهرستان های گناباد و بجستان در جنوب خراسان رضوی است.
بیش از ۱۳۰ هزار نفر از مردم این شهرستانها زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.