نماینده مجلس: خسارت‌های سیل اخیر در بردسیر ارزیابی شود

به گزارش خبرنگار ایرنا ، شهباز حسن پور روز سه‌شنبه در سفر یک روزه به شهرستان بردسیر و در جمع اهالی روستای ماهونک افزود: تا به حال دولت تنها جبران خسارت به قنوات این شهرستان را به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان تقبل کرده است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه تعداد خانه های قدیمیِ خشت و گلی در روستای ماهونک زیاد است و با هر زلزله احتمالی خسارت های جبران ناپذیر جانی و مالی به بار می آید، دولت برای نوسازی منازل روستایی فرسوده به هر واحد روستایی ۲۰۰ میلیون تومان وام ۲۰ ساله با بهره ۴درصد اعطا می کند.
این نماینده مجلس همچنین از فرمانداری خواست از طریق بنیاد مسکن پیگیر واگذاری زمین به اهالی روستای ماهونک که فاقد خانه، زمین و مستاجر هستند، شود.
حسن پور قول گفت که به این افراد نیز پس از دریافت زمین، وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت خانه اعطا می شود.
وی ادامه داد: برای جوانان و افراد بیکار از رده سنی ۱۸ تا ۵۵ سال که بیمه ندارند، در صورت ارائه طرح‌های ایجاد اشتغال تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان وام اعطا خواهد شد.
بهدبه گزارش ایرنا مردم این روستا مشکلات خود را در زمینه های مختلف با نماینده و مسئولان شهرستان در میان گذاشتند.
نماینده مردم بردسیر و سیرجان در ادامه به روستای باغبزم سفر کرد و اهالی از مشکلاتشان در زمینه های مختلف گفتند.
حسن پور در ادامه گفت که برای حل مشکلات کشاورزی، ایجاد بند خاکی، تامین برق روستای ترشو، آسفالت برخی مسیرهای اصلی، اصلاح شبکه مخابرات و تقویت آنتن دهی پیگیری هایی را انجام می دهد و از دهیاران و نمایندگان مردم خواست تا رفع کامل مشکلات، به پیگیری خود ادامه دهند.
امروز همچنین با حضور کریم زاده معاون اداره کل ورزش و جوانان، حسن پور نماینده مجلس، وفایی سرپرست فرمانداری، حجت الاسلام کرمانی و مسئولان محلی یک زمین چمن مصنوعی در روستای ماهونک به بهره برداری رسید.
در این آیین افتتاح ، رییس اداره ورزش و جوانان بردسیر گفت: سال گذشته مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار از وزارت کشور برای تهیه دو قطعه چمن مصنوعی جذب که یکی در روستای ماهونک و دیگری در روستای خرمنده نصب شد.
هادی خدادادپور افزود: اداره کل ورزش و جوانان بردسیر نیز به هر کدام از این دو فضای ورزشی ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص داد.
همچنین عملیات زیرسازی و فنس کشی این زمین‌ها، هر یک به مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان توسط دهیاری ماهونک و کوه پنج انجام شده است.
در ادامه یک خانه عالم که قرار است محل اسکان روحانی روستای ماهونک شود، افتتاح شد.
به گفته مسعود میرمحمدی، رییس هیات‌های مذهبی شهرستان بردسیر، زمین این خانه قبلا توسط آقای پالیز از پیرغلامان و خیران بخش کوه پنج اهدا شده بود و عملیات ساخت آن با کمک‌های مردم و نیز کمک ۷۰ میلیون تومانی نماینده مجلس ساخته شد که امروز آماده بهره برداری است.
بردسیر در فاصله ۶۰ کیلومتری غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.