ظرفیت گاز استان اردبیل افزایش می‌یابد

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از استانداری اردبیل ، طبق این مصوبه، ظرفیت ۱۱ میلیون مترمکعب فعلی گاز استان اردبیل ۱۴ میلیون مترمکعب افزایش یافته و به ۲۵ میلیون مترمکعب خواهد رسید.

پس از گذشت یک ربع از دولت سیزدهم عملکرد دولت در حوزه گازرسانی به‌ویژه در استان اردبیل بسیار چشمگیر بوده است به نحوی که در این مدت بیش از ۲۰ هزار مشترک جدید به جمع مصرف کنندگان گاز طبیعی پیوسته‌اند که این مقدار چهار درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است و با احتساب این تعداد استان اردبیل در حال حاضر به بیش از ۵۳۵ هزار مشترک خدمات ارائه می‌کند.

در دوره یک ساله دولت سیزدهم همچنین ۲۲۸ کیلومتر به شبکه‌های تغذیه و توزیع در استان افزوده شده است که این مقدار نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲ درصدی داشته است و با احتساب این مقدار میزان کل شبکه‌گذاری خطوط لوله گاز در استان از بدو تاسیس به بیش از ۱۰ هزار و ۴۲۰ کیلومتر رسیده است.

در یک سال گذشته با گازدار کردن ۷۶ روستای جدید در استان اردبیل درصد خانوار بهره‌مند روستایی از ۹۶ به ۹۷ درصد افزایش یافته است و با احتساب تعداد ۵۲ روستای در دست اجرا و ۶۰ روستای دارای مجوز گازرسانی میزان برخورداری روستایی تا پایان سال ۱۴۰۲ به بالای ۹۹ درصد خواهد رسید.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.