شهردار منطقه ۲۰ اقدامات انجام گرفته برای پیاده روی جاماندگان اربعین را تشریح کرد

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمد ناظم رضوی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: شهرداری در سه حوزه خدمات شهری، ترافیکی یا حمل و نقل و زیبا سازی در این مراسم مشارکت و همکاری دارد.

وی یادآورشد: برای برگزاری این مراسم علاوه بر شهرداری مرکز و شهرداری منطقه ۲۰، مناطق هفت، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶ نیز در کنار سازمان های مربوطه از جمله حمل و نقل و ترافیک، اتوبوس رانی، مترو، زیباسازی و شهر سالم مشارکت دارند.

ناظم رضوی با بیان اینکه در منطقه ۲۰ در چهار مسیر و به طول ۱۵ کیلومتر پذیرای زوار خواهیم بود اظهارداشت: مسیر نخست حد فاصل مسیر اصلی آزادگان تا میدان شهرری، مسیر دوم خیابان شهید رجایی تا پل خبرنگار، مسیر سوم حد فاصل سه راه خیرآباد تا حرم و مسیر چهارم نیز جاده ورامین به سمت حرم پیش بینی شده است.

شهردار منطقه ۲۰ به دیگر خدمات پیش بینی شده برای ارائه در این مراسم اشاره کرد و گفت: ۱۴۰ چشمه سرویس بهداشتی در طول مسیر در نقاط مختلف نصب و راه اندازی شده در کنار آنکه هماهنگی لازم با آموزش و پرورش و سازمان اوقاف برای باز نگاه داشتن مدارس و مساجد نیز انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: ۸۰۰ نیروی خدماتی برای طول مسیر راهپیمایی پیش بینی شده که مسئولیت شستشو، نظافت، لایروبی، جمع آوری خاک و نخاله و پاکسازی معابر را بر عهده خواهند داشت.

ناظم رضوی ادامه داد:۲۰ دستگاه خودروی سنگین شامل کمپرسی، سم تریل و کامیون غلتان در کنار ۲۵۰ دستگاه خودروهای مربوط به جمع آوری پسماند خشک و تر و تانکر برای طول مسیرهای پیاده روی پیش بینی شده است.

شهردار منطقه ۲۰ با بیان اینکه ۲۰ تن کیسه زباله مشکی بزرگ برای جمع آوری پسماندها پیش بینی و تهیه شده است، گفت: ۱۰۰ لیتر گلاب، مقادیری قالب یخ و کابل برای خوش بو و خنک سازی هوا در طول مسیر نیز در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: ۱۱ هزار و ۵۰۰ متر ریسه و پارچه مشکی و چهار هزار متر پارچه و کتیبه مشکی در طول مسیر راهپیمایی نصب شده است.

ناظم رضوی اعلام کرد: چهار تخته ابرپرچم بر روی ساختمان ها و پنج تخته ابرپرچم بر روی میله پرچم های بلند نصب شده است.

شهردار منطقه ۲۰ به نصب ۳۱۰ علم و کتل پایه در مسیر راهپیمایی اشاره کرد و از نصب و راه اندازی رادیو شهری خبر داد.

مالمیر معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه20 هم اقدامات فرهنگی که این شهرداری برای راهپیمایی اربعین حسینی انجام میدهد راشرح داد.

مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی(ع) هر ساله در روز اربعین در طول مسیر میدان امام حسین(ع) شهر تهران تا حرم عبدالعظیم حسنی به طول ۱۶ کیلومتر برگزار می شود.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.