سپتیک تانک پلی اتیلن و پکیج تصفیه فاضلاب

سهولت تهیه و نصب و آب بندی سپتیک تانک پلی اتیلن و همچنین کارایی آن در پیش تصفیه فاضلاب باعث شده است که از سپتیک تانک پلی اتیلن در تصفیه فاضلاب های بهداشتی در ساختمانهای مسکونی، ساختمانهای اداری، کارگاه های ساختمانی، کارخانجات، هتل ها و مراکز اقامتی استفاده شود.

به علت مزایای متعدد پلی اتیلن، امروزه بیشتر سپتیک تانکها از جنس پلی اتیلن ساخته می شود. شرکت مهندسی لوتوس انواع مختلفی از سپتیک تانک پلی اتیلن را در ظرفیت ها و ابعاد مختلف تولید و عرضه می نماید.

سپتیک تانکهای پلی اتیلن با توجه به فضای موجود در محل میتواند به صورت استوانه عمودی ویا استوانه افقی ساخته شود معمولا این مخازن از قطر ۱۰۰۰ میلیمتر تا قطر ۳۰۰۰ میلیمتر قابلیت ساخت دارند که به دو صورت دفنی و غیر دفنی ساخته میشوند .

محاسن سپتیک تانک پلی اتیلن

۱- سپتیک تانکهای پلی اتیلن در برابر خوردگی ناشی از تماس با فاضلاب مقاوم هستند .

۲- مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن به علت جنس بدنه و فرایند تولید کاملا اببند هستند و از نشت فاضلاب جلوگیری میکنند .

۳- با استفاده از تکنولوژی روز دنیا سپتیک تانکهای پلی اتیلن ساخت شرکت لوتوس در کوتاهترین زمان ساخته شده و نصب میگردد .

۴- به علت مهندسی پیشرفته و به مدد ماشین الات مدرن مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن ساخت شرکت زیست سازه لوتوس مقاوم و بسیار سبک و اقتصادی تولید میشوند .

۵- امکان نصب سپتیک تانک پلی اتیلن بصورت مدفون به علت مقاومت مکانیکی بالا در برابر فشار خاک

۶- به علت اببند بودن و هوابند بودن و نصب لوله ونت در سپتیک تانکهای پلی اتیلن بوی نامطبوع ناشی از فعالیتهای بی هوازی باکتریها در فضای محیط اطراف متصاعد نمیشود .

۷- سپتیک تانکلی اتیلن پرتابل است و قابلیت جابجایی به محل دیگر را دارا میباشد .

۸- عدم نیاز به انجام عملیات عمرانی در محل نصب جهت ساخت سپتیک تانک با مصالح بنایی و یا بتنی .

۹- سهولت در تخلیه لجن با استفاده از دریچه های بازدید و تخلیه اسان توسط ماشینهای لجن کش .

موارد کاربرد از سپتیک تانک پلی اتیلن

۱- ا از سپتیک تانک میتوان جهت انجام عملیات پیش تصفیه فاضلاب و کاهش بار آلودگی آن استفاده نمود .

۲- از سپتیک تانک پلی اتیلن میتوان جهت حذف لجن سنگین و ذرات معلق موجود در فاضلاب به منظور جلوگیری از گرفتگی در شبکه فاضلاب استفاده نمود .

۳- از سپتیک تانک پلی اتیلن میتوان جهت حذف چربی و راندمان چاه جذبی استفاده کرد .

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

جمعیت جهان روزانه رو به افزایش میباشد و منابع اب محدود بنابراین الودگی منابع اب زیرزمینی و ابهای سطحی در اثر افزایش جمعیت که توسط انسان و صنایع تولیدی ایجاد میشود ایجاب میکند که برای حفظ منابع اب از سیستمهای تصفیه فاضلاب و سیستمهای تصفیه اب و بازچرخانی اب استفاده نمود تا دوباره ابهای الوده تصفیه شده و به چرخه مصرف بازگردد .

لذا کارشناسان و مهندسان شرکت زیست سازه لوتوس با مهارت و دقت فراوان وبا استفاده از تجربیات بالا که در سالهای اخیر کسب کرده اند تلاش میکنند که کارفرمایان و صنعتگران عزیز را در این مسیر یاری نمایند . باشد که با استفاده از تکنولوژیروز و دانش برتر این شرکت با طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی کمک شایانی به بحران کمبود آب شود و قسمتی از فاضلاب تولیدی توسط بشر تصفیه شده و به چرخه اب مصرفیو کشاورزی باز گردد.

سپتیک تانک پلی اتیلن و پکیج تصفیه فاضلاب

فاضلاب بهداشتی

فعالیتهایی مانند استحمام – شستشوی ظروف-شستشوی لباس-سرویس بهداشتی و دستشویی در منازل و ادارات اطلاق میشود .

از لحاظ میزان الودگی به صورت میانگین شاخص COD فاضلاب خانگی حدود ۶۰۰ PPM شاخص COD فاضلاب خانگی حدود ۳۰۰ PPM میباشد .که میتواند بر روی محیط زیست اثرات مخرب داشته و باعث الودگی منابع آبی شود .

انواع دستگاه پکیج تصفیه فاضلاب از لحاظ جنس بدنه

۱-پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

بدنه پکیجهای تصفیه فاضلاب میتواند از جنس فولاد ST۳۷ ساخته شود .معمولا از ورقهای فولادی با ضخامت ۸ میلیمتر برای ساخت کف دستگاه و ورقهایی با ضخامت ۶و۵ میلیمتر برای ساخت بدنه و دیواره های داخلی پکیج استفاده میشود . همچنین از قوطیهای ۱۰۰*۱۰۰و ۸۰*۸۰ در اطراف دیواره های پکیج و ساخت قابهای کف پکیج استفاده میشود .

برای جابجایی پکیج تصفیه فاضلاب توسط جرثقیل از تعدادی قلاب که در بدنه پکیج تعبیه شده استفاده میشود .

به منظور جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی فلز بدنه پکیج های فلزی تصفیه فاضلاب بهداشتی در برابر فاضلاب از سه لایه رنگ زینک ریچ و MIO و اپوکسی کولتار در داخل بدنه پکیج تصفیه فاضلاب فلزی استفاده میگردد .

همچنین برای مقاومت در برابر نور افتاب در قسمت خارجی پکیج از رنگ پلی اورتان استفاده میگرددکه حدودا تا ۲۵۰ میکرون ضخامت زنگ داخلی و خارجی میباشد . توصیه میگرددبرای مقاومت بیشتر در برابر نور افتاب از رنگهای روشن در پکیج تصفیه فاضلاب استفاده گردد.

** محتوای این مطلب تبلیغاتی است و ایرنا مسئولیتی درباره آن ندارد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.