دستور رئیس کل دادگستری استان اردبیل: دادستان‌ها پیگیر مجوز قانونی عسل فروشی‌ها باشند

به گزارش ایرنا از دادگستری استان اردبیل حجت الاسلام و المسلمین حسین کثیرلو در جریان بازدید از شرکت عسل باران باغرو(عسل مهرنوش) بر لزوم دقت و نظارت بیش از پیش در تولید محصولات غذایی که مستقیماً با سلامت مردم در ارتباط است تأکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان در حاشیه این بازدید با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اصلی دستگاه قضایی استان حمایت های قضایی قانونی از واحدهای تولید و اشتغال است، افزود: دستگاه قضایی استان در چارچوب قانون و مقررات ضمن حمایت از واحدهای فعّال که با تلاش و کوشش سعی دارند محصولات با کیفیت تولید کرده و در اختیار مردم قرار دهند، حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه در برخی از موارد شاهد تولید محصولات غذایی بی‌کیفیت از جمله تولید عسل تقلّبی در استان هستیم، از دستگاه‌های مسئول خواست تا نسبت به ساماندهی عسل فروش‌های استان اقدام نموده و از دادستان‌های حوزه های قضایی استان نیز خواست ضمن پیگیری مجوز قانونی عسل فروشی‌های استان با متخلفان در این حوزه برخورد جدی و قاطعانه داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان با اعلام اینکه رصد و نظارت بر صنوف موجب سالم سازی عرصه تولید می شود گفت: کسب موفقیت در عرصه بازرسی و نظارت موجب رونق و سود بیشتر تولید کنندگان واقعی شده و دست دلالان و سودجویان را از بازار قطع می کند.

وی با ابراز خرسندی از وجود صنایع تبدیلی در استان خاطرنشان کرد: ارزش افزوده ایجاد شده بعد از ایجاد صنایع تبدیلی بسیار سودآور بوده و تولید و اشتغال آفرینی خوبی دارد. لذا ضروری است تا همه مسئولان به منظور جلوگیری از خام فروشی محصولات تولیدی استان اهتمام ویژه ای نسبت به رفع موانع و مشکلات این صنعت در استان داشته باشند.

سید عبدالله طباطبایی دادستان مرکز استان نیز در این بازدید گفت: استفاده از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی به منظور اطلاع رسانی و آگاهی دهی به مردم در مورد فرآیند تولید محصولات با کیفیت و استاندارد ضروری بوده و در این صورت است که مردم با آگاهی و دانش بیشتر نسبت به انتخاب محصولات باکیفیت و بهداشتی تر اقدام می‌کنند.

وی در مورد محصولات صادراتی نیز گفت: پشتوانه محصول صادراتی، آبروی نظام است و در تولید آن باید کمال دقت در تمامی مراحل تولید لحاظ شود تا خدای نکرده محصول صادراتی به جهت عدم اخذ استاندارهای لازم و کیفیت بد مرجوع داده نشود.

سالانه در حدود۸۵ هزار تن عسل در کشور تولید می شود که سهم استان اردبیل ۱۰ درصد معادل ۸۰۰ تن است که از این مقدار ۱۰۰ تن در استان مصرف شده و بقیه به خارج از استان صادر می‌شود.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.