حذف اکوادور از جام جهانی ۲۰۲۲ دوباره قوت گرفت

به گزارش ایرنا، نشریه دیلی‌میل انگلیس مدعی شد که مدارکی را در اختیار دارد که نشان می‌دهد کاستیلو که در هشت بازی مرحله انتخابی جام جهانی برای اکوآدور به میدان رفت، اصالتا زاده کلمبیا بوده و بر همین اساس، مقامات فوتبال اکورآدور مدارک هویتی واقعی او را مخفی کرده‌اند.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) پیش از این و در ماه ژوئن پاسخ شکایت شیلی که مدعی شده بود در صورت تخلف اکوآدور باید جایگزین این تیم در جام جهانی شود را داده و اعلام کرده بود که پرونده رسیدگی شکایت علیه فدراسیون فوتبال اکوآدرو بسته شده است.

براساس گزارش اسپورت‌میل، کمیسیون استیناف فیفا قرار است روز پنجشنبه، پرونده کاستیلو را دوباره بررسی کند.

این نشریه مدعی است که شواهد و مدارکی از تحقیقات انجام شده توسط فدراسیون فوتبال اکوآدور در سال ۲۰۱۸ را در اختیار دارد که در آن ادعا شده که کاستیلو اقرار کرده که در سال ۱۹۹۵ در توماکو، کلمبیا متولد شده و این در حالی است که اسناد فدراسیون فوتبال اکورآدور نشان می‌دهد که او در سال ۱۹۹۸ در این کشور متولد شده است.

گفته می‌شود که کاستیلو با کمک یک تاجر اکورادوری که برای او مدارک هویتی جعل کرده، از مرز عبور کرده است.

این ادعاها می‌تواند تاثیرات قابل توجهی را روی جام جهانی ۲۰۲۲ داشته باشد؛ تورنمنتی که اکوآدور در آن در گروه اول با قطر میزبان، سنگال و هلند هم‌گروه بوده و چهارمین حضور آنها در تاریخ جام جهانی محسوب می‌شود.

اکورآدور و قطر قرار است طبق برنامه ۲۰ نوامبر بازی افتتاحیه جام جهانی را برگزار کنند.

پس از اعلام رای اولیه فیفا درباره این موضوع، فرانسیسکو اِگاس، رئیس فدراسیون فوتبال اکوآدور گفت که «عدالت ورزشی برقرار شده است.»

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.