تدابیر امنیتی لازم برای برگزاری با شکوه مراسم جاماندگان اربعین پیش بینی شده است

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ روح الله قنبری عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران به اقدامات انجام شده برای برگزاری مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: پس از ابلاغ مصوبات و برنامه ها، اقدامات لازم برای اجرای آنها در دو بخش اجرایی و امنیتی در دستور کار قرار گرفت.

وی یادآورشد: شاهد استقبال گروه های مختلفی برای درخواست راه اندازی موکب هستیم تا آنجا که تا امروز ظهر، ۱۱۵ مجوز ایجاد موکب در شهرری صادر شده است و این تعداد تا روزهای آتی نیز افزایش می یابد.

قنبری اظهارداشت: هماهنگی لازم با آموزش و پرورش و اوقاف ناحیه ری به منظور باز و فعال نگهداشتن مدارس و مساجد به منظور استفاده از فضا برای اقامه نماز و در دسترس بودن سرویس های بهداشتی انجام گرفته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ری گفت: با هماهنگی های انجام شده، بناست تمامی واحدهای صنفی و اغذیه فروشی های منتهی به حرم عبدالعظیم حسنی به منظور خدمت رسانی به مردم باز و فعال باشند.

وی به هماهنگی های انجام شده برای اقامه نماز جماعت اشاره و خاطرنشان کرد: ۵۰ طلبه بسیجی در نوبت های مختلف اقامه نماز جماعت را در نقاط گوناگون طول مسیر راهپیمایی بر عهده خواهند داشت.

قنبری به هماهنگی های انجام شده برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی اشاره کرد و از فعال بودن واحدهای تزریق واکسن با هماهنگی دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ری اضافه کرد: در کار مشترکی با بنیاد شهید و سپاه ری، تمثال ۲۵ شهید شاخص در طول مسیرهای راهپیمایی نصب خواهد شد.

وی با بیان اینکه در بحث امنیتی ۲ بخش داخل و خارج از حرم عبدالعظیم در دستور کار قرار دارد، اعلام کرد: برای ورود به آستان مقدس سید الکریم، پنج ورودی با گیت های چک و خنثی و چهار هزار نیروی اطلاعاتی و امنیتی، در تمامی طول مسیر مستقر خواهند بود.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.