آغاز توزیع ۵۰۰ میلیارد ریال تجهیزات آموزشی مدارس استان اردبیل

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل روز سه شنبه در این آیین گفت: مرحله نخست این تجهیزات به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال پیش از این به مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان ارسال شده و امروز مرحله دوم این تجهیزات در اختیار مدارس استان قرار می گیرد.

حسن محمدی ادیب با اشاره به احصاء و شناسایی نیازهای ضروری تجهیز مدارس کل استان اردبیل، توزیع این تجهیزات را چند برابر سال‌های گذشته عنوان کرد و افزود: توزیع این تجهیزات بر اساس نیاز و اولویت‌بندی و با هدف برقراری عدالت آموزشی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: این تجهیزات که شامل رایانه، ویدئو پروژکتور، میز، صندلی، فایل و کمد، دستگاه کپی، پکیج و رادیاتور و سایر ملزومات آموزشی و کمک آموزشی است، بر اساس شاخص محرومیت و نیاز مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان توزیع شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل، بهبود کیفیت آموزشی را مهمترین هدف از توزیع این اقلام ذکر و بیان کرد: توزیع این تجهیزات تا اول مهر به شکل کامل انجام شده و نیاز ضروری همه مدارس استان برای آغاز سال تحصیلی در موعد مقرر تامین می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به بهره‌برداری از ۴۱ پروژه مدرسه سازی از اول هفته دولت تا اول مهر امسال در سطح استان اردبیل، افزود: برای اجرای این طرح ها در مجموع یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

محمدی ادیب از تداوم تلاش برای رفع دغدغه فضای آموزشی در استان اردبیل خبر داد و گفت: هم اکنون ۱۹۱ پروژه عمرانی مدرسه سازی در سطح استان اردبیل با مجموع چهار هزار میلیارد ریال اعتبار در دست اجراست.

وی با اشاره به استانداردسازی سامانه گرمایشی ۱۳۷ مدرسه، آسفالت ۱۰۰ هزار متر مربع از محوطه مدارس و نیز ایزوگام ۸۰ هزار متر مربع از پشت بام مدارس استان اردبیل در سال جاری، اضافه کرد: مدارس این استان با شرایط مطلوب برای آغاز سال تحصیلی آماده شده است.

آغاز توزیع ۵۰۰ میلیارد ریال تجهیزات آموزشی مدارس استان اردبیل

به گزارش ایرنا، سال تحصیلی جدید استان، همزمان با سراسر کشور به صورت رسمی از روز شنبه دوم مهرماه با حضور بیش از ۲۲۶ هزار دانش آموز در ۱۱ هزار و ۸۰۰ کلاس درس و با راهنمایی و هدایت ۱۸ هزار و ۵۰۰ معلم و فرهنگی آغاز می شود.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.