۲۰۰ نفر از محکومین اصلاح شده زندان مرکزی قزوین آزاد شدند

قزوین – ایرنا – با حضور کاظم غریب آبادی، معاون بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر؛ ۲۰۰ نفر از محکومین زندان مرکزی قزوین با استفاده از نهادهای ارفاقی آزاد شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین ، کاظم غریب آبادی در این مراسم گفت: آزادی این تعداد از زندانیان با استفاده از نهادهای ارفاقی و ظرفیت هایی که قانونگذار پیش بینی کرده در مجموعه زندان های کشور کار بزرگی است و از مجموعه دستگاه قضایی استان جای تقدیر دارد.

وی افزود: امروز که توفیق آزادی فراهم شده است، باید نقطه عطف در زندگی مددجویان باشد تا مسیر صحیح زندگی را در پیش گیرند و مجدداً به زندان گرفتار نشوند و باید بزرگترین تجربه ای که از زندان کسب می کنید، عدم تکرار جرم و اقدامات مجرمانه باشد.

معاون بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه بیان داشت: زندان های کشور ما با زندان های بسیاری از کشورهای دنیا قابل مقایسه نیست و به واقع زندان های ما دانشگاه تربیت و اصلاح است و امروزه نظام زندانبانی ما توانسته بسیاری از مجرمان حتی حرفه ای را در مسیر اصلاح قرار دهد و این فرصتی است که حاکمیت برای مجرمان فراهم کرده است.

علی شعبانی، رییس کل دادگستری استان قزوین نیز در این مراسم اظهار داشت: سیاست کاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی یکی از اولویت های ۱۵ گانه ریاست معظم قوه قضاییه در سال جاری و این موضوع به صورت بسیار ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار دارد و بحمدالله با همراهی همکاران قضایی و بهره گیری حداکثری از نهادهای ارفاقی از حیث کاهش جمعیت کیفری زندان گام های موثری در استان برداشته شده است.

وی افزود: رویکرد دستگاه قضایی استان بر این است که چنانچه فردی به زندان گرفتار شد، از همان روز برای آزادی او تلاش کند و این در شرایطی است که خود فرد زندانی نیز در مسیر اصلاح قرار گیرد تا دستگاه قضایی بتواند با استفاده از ظرفیت های قانونی و نهادهای ارفاقی شرایط آزادی آنها را فراهم کند.

حسین رجبی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین نیز در این مراسم گفت: نهضت کاهش جمعیت کیفری در استان آغاز و کاهش ۲۰ درصدی جمعیت کیفری زندانیان با استفاده از نهادهای ارفاقی و راهکارهای قانونی هدفگذاری شده است و امیدواریم با برنامه ریزی صورت گرفته و تلاش های مضاعف همکاران قضایی شاهد تحقق آن باشیم.

این مقام قضایی استان تاکید کرد: بسیاری از زندانیان به دلیل غفلت، ناآگاهی، مسائل اقتصادی و معیشتی و همچنین مسائل اجتماعی مرتکب جرم شده و به زندان گرفتار شده و حالا که در بند هستند باید خود را در مسیر اصلاح قرار دهند و تلاش ما بر این است که شرایط بازگشت مجدد آنها به جامعه فراهم شود و قطعاً حمایت های قانونی دستگاه قضایی از اینگونه مددجویان صورت می گیرد.

 • میاندشت جاجرم؛ آغوشی امن برای یوزپلنگ ایرانی

  میاندشت جاجرم؛ آغوشی امن برای یوزپلنگ ایرانی

  بجنورد-ایرنا- منطقه میاندشت شهرستان جاجرم، زایشگاه و زیستگاه امن برای…

 • تلاش‌های داخلی و خارجی دولت برای گردگیری از آسمان خراسان رضوی

  تلاش‌های داخلی و خارجی دولت برای گردگیری از آسمان خراسان رضوی

  مشهد- ایرنا – خراسان رضوی با دهها منطقه حفاظت شده، شکارممنوع، پناهگاه…

 • مرز تجاری مهران از فردا تعطیل است

  مرز تجاری مهران از فردا تعطیل است

  ایلام – ایرنا – مدیرکل گمرک ایلام گفت: امروز آخرین روز از فعالیت تجاری…

 • سلاجقه: انتقال آب بین حوضه‌ای در دستور کار دولت نیست+فیلم

  سلاجقه: انتقال آب بین حوضه‌ای در دستور کار دولت نیست+فیلم

  استان‌ها – ایرنا – طرح‌های انتقال آب بین حوضه‌ای در دو دهه اخیر همواره…

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.