کرج در مسیر سازندگی / از گازرسانی به روستاهای کوهستانی تا تامین آب مردم

به گزارش حوزه استان های ایرنا، یکسال از سپردن سکان اداره کشور به دولت سیزدهم می‌گذرد، دولتی که به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و با شعار «دولت مردمی، ایران قوی» کار خود را آغاز کرد و به اذعان بسیاری از کارشناسان و ناظران، در تاریخ دولت‌های پس از انقلاب، هیچ دولتی به‌اندازه دولت سیزدهم و آیت‌الله رئیسی میراث‌دار مشکلات، ضعف‌ها و کاستی‌های برجای‌مانده از دولت پیش از خود نبوده است.

وضعیت بد شاخص‌های کلان اقتصادی، کسری بودجه، کاهش ارزش پول ملی، تورم بالا و بسیاری دیگر از چالش‌ها که ماحصل سیاست‌گذاری‌ها و اقدامات نادرست‌ سال‌های پیش از ۱۴۰۰ بود شرایطی را رقم زد که به گفته آیت‌الله رئیسی در اولین حضور وی در جلسه هیات دولت که با وزرای دولت قبل برگزار شد، نخستین چالش پرداخت حقوق مردادماه بود!

با این حال گرچه چالش‌ها بسیار زیاد بوده و هست، اما با همت مسوولان دولت سیزدهم اعم از رییس جمهور، وزرا و سایر ارکان دستگاه اجرایی، طی یکسال گذشته علاوه بر رفع بسیاری از چالش‌های گذشته و تلاش برای ریل‌گذاری صحیح برای حرکت به سوی شرایط بهتر، اقدامات ارزشمندی نیز در حوزه‌های مختلف عملکردی صورت گرفته است که به نظر می‌رسد با گذشت یک سال از استقرار دولت اکنون نوبت به بازخوانی آن رسیده است.

در این میان توجه به نیازهای زیر ساختی مناطق مختلف کشور از جمله شهرستان کرج در دولتی سیزدهم به عنوان یک اولویت مطرح بوده تا جائیکه امروز شاهد راه اندازی کارگاه های مختلف عمرانی در گوشه گوشه این شهرستان هستیم .

گازرسانی به روستاهای کوهستانی ، تامین آب شرب مردم ، اجرای پروژه متعدد راه سازی در کنار طرح های مختلف اجتماعی نمونه هایی از کاروتلاش دولتمردان در این شهرستان به شمار می رود.

تشریح فعالیت های عمرانی کرج توسط معاون استاندار

غفار قاسم پور معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز البرزبه مناسبت گرامیداشت هفته دولت به تشریح برخی از اقدامات دولت سیزدهم دراین شهرستان پرداخت و افزود: در نخستین سال فعالیت دولت سیزدهم شاهد به بار نشستن ۲۹ پروژه عمرانی با صرف اعتباری بالغ بر ۷۱۰ میلیارد تومان در بخش های مختلف شهرستان کرج هستیم که ضمن برخورداری مردم از مزیت های آنها ، ۴۱۱ نفر مشغول به کار شدند.

فرماندار ویژه کرج از تامین گاز ۱۵ روستای حاشیه جاده کرج – چالوس یکی از مهمترین اقدات در هفته دولت برشمرد و گفت: برای این پروژه ها ۷۲ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

قاسم پور افزود: با اجرای طرح گازرسانی دراین ۱۵ روستا به طول ۱۰۹ کیلومتر لوله گذاری، یک هزار و ۴۳۰ خانوار از نعمت گاز بهره مند شدند.

فرماندار کرج با اشاره به اینکه درسالهای قبل پیگیری های بسیاری در زمینه گازرسانی به روستاهای مذکور در بخش آسارا کرج صورت گرفته ولی نتیجه بخش نبود گفت: امروز موانع دراین زمینه برطرف شده و با گازرسانی به این روستاها شاهد مهاجرت معکوس روستاییان و توسعه پایدار دربخش روستایی خواهیم بود.

درصدد حل مشکلات آب کرج تا ۱۰ سال آینده هستیم

کرج در مسیر سازندگی / از گازرسانی به روستاهای کوهستانی تا تامین آب مردم

قاسم پور از تکمیل تصفیه خانه شماره ۲ کرج به عنوان یکی دیگر از مهمترین پروژه های هفته دولت یاد کرد و افزود: با راه اندازی این تصفیه خانه که برای آن مخازن ۲۰ هزار مترمکعب در مناطق بیلقان و محمود آباد کرج پیش بینی شده پایدار شدن آب شرب خانگی را در کرج خواهیم داشت.

وی ادامه داد: این تصفیه خانه با اعتبار هشت میلیارد تومان با ظرفیت ۵۰۰ لیتر برثانیه به بهره برداری می رسد.

وی با اعلام اینکه مجوز برداشت از آب های سطحی گرفته شده افزود: بنابراین باید با مخازن جدید پایداری آب شرب را تضمین کرد .

فرماندار کرج با بیان اینکه درصدد حل مشکلات آب کرج تا ۱۰ سال آینده هستیم بیان داشت: سال گذشته با چالش جدی در حوزه آب مواجه بودیم و امروز اقدامات خوبی دراین زمینه صورت گرفته است .

وی یاد آورشد: دیدار با نخبگان، افتتاح ساختمان پزشکی قانونی ، دیدار با خانواده شهدا و همچنین حضور میدانی در برخی از مناطق شهری و روستایی کرج از جمله برنامه های هفته گرامیداشت دولت خواهد بود.

با تامین منابع بزرگراه شمالی کرج تا سال آینده تکمیل می شود

کرج در مسیر سازندگی / از گازرسانی به روستاهای کوهستانی تا تامین آب مردم

معاون استاندار البرز درادامه به پروژه های راه و شهرسازی استان البرز برای توسعه هرچه بیشتر زیرساخت ها دراین استان اشاره کرد و افزود: پروژه ادامه همت یا بزرگراه شمالی کرج که درواقع اتصال به شهر کرج است با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد تا سال آینده زیر بار ترافیک می رود.

قاسم پور یاد آورشد: تکمیل آزاد راه تهران – شمال برای کاهش بار ترافیکی کرج و البرز یکی مهمترین پروژه ها است که انجام این پروژه برنامه های مختلفی دیده شده است.

کرج در مسیر سازندگی / از گازرسانی به روستاهای کوهستانی تا تامین آب مردم

وی بیان داشت : قطعه دوم آزاد راه تهران – شمال به عنوان یک پروژه اساسی مورد توجه قرار دارد ؛ خط رفت این قطعه تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد که یک مسیر ۱۶ کیلومتری است و بهره برداری از مسیر برگشت آن موکل به سال آینده می شود .

فرماندار کرج تاکید کرد: موانع زیست محیطی و آبی آن برطرف شده چراکه این پروژه نقش موثری در خروج بار ترافیکی از استان البرز دارد .

معاون استاندار البرز به پست ۴۰۰کیلو وات در شهرستان کرج اشاره کرد و بیان داشت: درتلاش برای تحویل این پست به مردم تا پایان سالجاری هستیم تا به پایداری برق خانگی در این شهرستان برسیم .

تلاش برای زدودن معضلات اجتماعی

فرماندار کرج همچنین به عملکرد ویژه دولت سیزدهم در حوزه اجتماعی اشاره کرد و افزود: با نگاه ویژه دولت به حوزه اجتماعی و آسیب های آن قرارگاه اجتماعی در کرج تشکیل شد .

وی اظهارداشت: براین اساس در قرارگاه اجتماعی استان البرز بحث اردوگاه های ماده ۱۶ مورد توجه قرار گرفت که در شهرستان کرج یک اردوگاه با ظرفیت ۷۰۰ نفر ایجاد شد و یک اردوگاه بازپروری معتادان هم در منطقه ۱۰ شهرداری کرج با ظرفیت ۷۰۰ نفر در حال ساخت است .

قاسم پور تاکید کرد: تمام تلاش ها برآن است تا پایان مهرماه تمام معتادن متجاهر ازسطح شهر کرج جمع آوری شود و با همراهی دستگاه های اجرایی متولی همچنان دراین زمینه در تلاش هستیم .

معاون استاندار البرز از برگزاری میز خدمت در مناطق کم برخوردار مورد هدف قرارگاه اجتماعی استان البرز خبرداد و افزود: براساس تصمیمات قرارگاه اجتماعی استان البرز میز خدمت تحت عنوان چهار شنبه جهادی در مناطق کم برخوردار برپا می شود .

وی افزود: همچنین روزهای سه شنبه دستگاه های اجرایی به صورت چهره به چهره با مردم ملاقات عمومی خواهند داشت .

قاسم پور ادامه داد: نشست های قرارگاه اجتماعی استان البرز هرپنجشنبه برگزارمی شود و در جمعه ها نیز مصلی کرج دستگاه های اجرایی با برپایی میز خدمت به حل مشکلات مردم می پردازند .

فرماندار کرج از شناسایی ۳۰ محله کم برخوردار در کرج خبرداد و افزود: از ۶۶ محله کم برخوردار شناسایی شده در قرار گاه اجتماعی استان البرز ۳۰ محله مربوط به شهرستان کرج است .

وی تاکید کرد: دراین محلات تلاش می شود در موضوعات هفتگانه آموزش ، درمان ، اشتغال ، مسکن و قضایی نیازهای موجود مورد شناسایی قرار گیرد .

قاسم پور گفت: امروز با همراهی مردم در تلاش هستیم به صورت میدانی مشکلات در حوزه های مختلف از جمله حوزه اجتماعی را مرتفع سازیم و بسیاری از این مشکلات بدون همراهی مردم میسر نخواهد بود.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.