هزینه ۲ هزار میلیارد ریالی دولت سیزدهم برای توسعه زیر ساخت های باشت

به گزارش ایرنا، محرومیت زدایی یکی از اهداف مهم و بلند مدت دولت سیزدهم است که با گذشت یکسال از عمر این دولت و فعالیت های دستگاه های مختلف اجرائی در بخش های مختلف به ویژه روستاهای کم برخوردار شهرستان باشت نشان از اجرائی شدن این عزم جدی دارد.

پیش بینی چند طرح بزرگ اقتصادی،حوزه راهسازی،آب روستایی، صنعتی و کشاورزی در دولت سیزدهم چشم انداز امیدبخشی برای توسعه شهرستان باشت ترسیم کرده است.

همچنین رشد ۳۴ درصدی اعتبارات این شهرستان در سال جاری موجب افزایش امیدواری اجتماعی در این مناطق کم برخوردار این منطقه شده به طوری که دولت بیش از ۵۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های عمرانی باشت امسال اختصاص داد.

توسعه زیر ساخت های برق رسانی

فرماندار باشت گفت: توسعه برق روستایی پیچاب مرکز، اصلاح و بهینه سازی ضعف ولتاژ برق خیابان شهید فهمیده، بهسازی روستاهای سرآبیز وکلگه امیر شیخی ؛ برق رسانی به روستای کوه دهک، اصلاح و توسعه دو مداره باشت و روستاهای چم بلبل، اسلام آباد، امام ضامن، برمامیون، مله تم، چهار راه گشین، پزین، موری کش و اصلاح بهینه روستایی ده گشتاسب و غورک از مهمترین اقدامات انجام شده در یک سال گذشته در زمینه برق رسانی در این شهرستان بوده است.

نادر گرامی اظهار داشت: بیش از ۱۹۲ میلیارد و ۹۸۲ میلیون ریال در یکسال گذشته در زمینه زیرساخت های برقرسانی در روستاهای باشت هزینه شد.

وی ابراز کرد: همچنین در این مدت بیش از ۱۰ میلیارد و ۳۷۴ میلیون ریال برای ساخت مجتمع اداری باشت و سه میلیارد ریال برای ساخت خانه پزشکان در این شهرستان کمتر توسعه یافته هزینه شد.

آسفالت ١٠٠هزار مترمربع از معابر روستایی باشت

فرماندار باشت اظهار داشت: آسفالت ١٠٠هزار مترمربع از معابر روستایی باشت با همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امسال در ۲۶ روستای باشت انجام شد.

هزینه ۲ هزار میلیارد ریالی دولت سیزدهم  برای توسعه زیر ساخت های باشت

وی با بیان اینکه آسفالت این میزان معابر روستاها با اعتباری بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال انجام شد گفت: برای آسفالت این میزان معابر روستایی باشت ۵۵۰ تن قیر رایگان اختصاص یافت.

گرامی تصریح کرد: این روستاها از جمله پزین، کوشک ظفری، چهارراه گشین، سرابیز، ده کهنه، کلگه امیر شیخی، ده بزرگ و گوهرگان است و همچنین ۴۵ میلیارد ریال در قالب اجرای طرح های هادی در زمینه زیرساخت های عمران روستایی در این مدت در باشت هزینه شد.

توسعه بخشی از زیر ساخت های عمرانی در باشت

گرامی ابراز کرد: شرکت گاز این شهرستان در این مدت همچنین بیش از ۱۴ هزارو ۱۱۳ متر شبکه گذاری در مناطق شهری و روستایی از جمله کمربندی ، انتهای خیابان معلم، روستاهای مله برفی، بهره عنا، سرتنگ بیدک، چهار راه گشین، کلگه امیر شیخی ، سرابیز، کته و سرابیز علیا انجام داده است.

وی اعطای مجوز به چهار طرح مجتمع گردشگری، اقامت بوم گردی، پرداخت تسهیلات به کارگاه تولیدی معرق و مشبک چوب و اجرای اردوگاه تفریحی و رفاهی ده بزرگ با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال را از دیگر اقدامات انجام شده در یک سال گذشته در بخش گردشگری در این شهرستان اعلام کرد.

گرامی گفت: ساخت سه چمن مصنوعی، تعمیر مجتمع ورزشی تختی، و اهدای هشت باب زمین به اداره ورزش و جوانان برای ساخت اماکن ورزشی روستاها ، تجهیز و دایر کردن خانه های ورزش روستا از دیگر اقدامات انجام شده در این شهرستان در بخش ورزش است.

هزینه ۷۶۳ میلیاردی در بخش توسعه کشاورزی

هزینه ۲ هزار میلیارد ریالی دولت سیزدهم  برای توسعه زیر ساخت های باشت

رییس جهاد کشاورزی باشت گفت: طی یکسال گذشته تاکنون ۷۶۳ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال در بخش توسعه کشاورزی این شهرستان در قالب تسهیلات و طرح های عمرانی هزینه شد.

محمد انصاری افزود: از این میزان اعتبارات بیش از ۱۸۶ میلیارد ریال در قالب پرداخت تسهیلات در زمینه کشاورز کارت، دامدار کارت، تامین آب و برقی کردن چاه ها و خرید ماشین آلات کشاورزی بوده است.

وی ساخت استخر ذخیره آب باغات روستای غورک ساخت کانال آب رسانی مزارع روستای لار ، ساخت کانال آبرسانی مزارع فتح را از مهمترین اقدامات انجام شده در بخش کشاورزی این شهرستان در یک سال گذشته اعلام کرد.

انصاری اظهار داشت: همچنین در این مدت توسعه تولید خوراک دام و طیور کارخانه فدک از ۱۵هزار تن به ۵۴هزار تن افزایش یافت که در این زمینه بیش از ۵۰۰ میلیارد اعتبار هزینه شد.

وی گفت: در این مدت همچنین بیش از ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای خرید ۲ دستگاه کمباین ، ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات تامین آب و برقی کردن چاه های کشاورزی و ۷۶ میلیارد ریال تسهیلات در قالب کشاورز کارت به ۳۸۰ متقاضی در این شهرستان پرداخت شد.

انصاری ابراز کرد: ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی در قالب دامدار کارت به ۲۱۱ بهره برداران این شهرستان در این مدت پرداخت شده است.

افتتاح و کلنگ زنی ۴۶ طرح عمرانی و اقتصادی در باشت

هزینه ۲ هزار میلیارد ریالی دولت سیزدهم  برای توسعه زیر ساخت های باشت

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ۴۶ طرح عمرانی، اقتصادی و خدماتی با اعتباری بیش از پنج هزارو ۲۷۶ میلیارد ریال هفته دولت در باشت افتتاح و کلنگ زنی شد که از این تعداد طرح ها ۳۲ مورد با ٧۰۰ میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.

کیامرث حاجی زاده بیان کرد: تکمیل شبکه توزیع آب روستای چاه تلخ باشت، ساخت طرح استخر غورک، گلخانه شهرک فدک سرابیز، احداث سالن چند منظوره مدیریت بحران، مجتمع تفریحی و رفاهی شهرداری، ساختمان پایگاه امداد و نجات لار،کمربندی پل بریم به چاه تلخ، تکمیل محور باشت شاه بهرام، تکمیل جاده عنا، خانه بهداشت تلچگاه باشت، اقامتگاه پزشک باشت ، تکمیل خانه بهداشت نارگ موسی، ساخت خانه بهداشت چهارراه گشین و ساخت خانه بهداشت نازنگون از مهمترین طرح افتتاحی هفته دولت در شهرستان باشت است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی ۱۴ عمرانی در این شهرستان آغاز شد افزود: برای اجرای این طرح ها بیش چهار هزارو ۵٧۰ میلیارد ریال بودجه در نظر گرفته شده است.

آغاز عملیات قطعه دوم بزرگراه بابا میدان_گچساران_بهبهان با حضور وزیر کشور

هزینه ۲ هزار میلیارد ریالی دولت سیزدهم  برای توسعه زیر ساخت های باشت

با حضور وزیر کشور ، عملیات ساخت قطعه دوم بزرگراه بابا میدان_گچساران_بهبهان در شهرستان باشت آغاز شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: قطعه دوم بزرگراه گچساران – بابامیدان بطول بیش از ۱۲کیلومتر در شهرستان باشت از توابع این استان و استان فارس آغاز شده که ۶ کیلومتر از این بزرگراه در شهرستان باشت از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد از بوستان تا پل بریم و شلالدان اجرا خواهد شد.

سید علی احمد زاده با اشاره به قرارداد اولیه این طرح اظهار داشت: سه هزار میلیارد ریال اعتبار برای باند دوم بزرگراه بابامیدان -گچساران اختصاص یافت که هم اکنون عملیات اجرایی این طرح ملی آغاز شده و اعتبار این طرح ملی همراه با تعدیل و قیر تا مرز هفت هزار میلیارد ریال خواهد رسید.

شهرستان ۲۲ هزار نفری باشت در جنوب شرقی کهگیلویه و بویراحمد با وجود ۲ رودخانه پرآب زهره و شاه بهرام،قرار داشتن در مسیر جاده ترانزیتی گچساران به شیراز و طبیعت بکر،ظرفیت های مناسبی برای توسعه در حوزه های گردشگری، کشاورزی و صنعت دارد.

براساس آمار موجود ۴۸ درصد جمعیت این شهرستان روستایی است و با توجه به جمعیت ۴۴درصدی روستائیان کهگیلویه و بویراحمد شهرستان باشت دارای جمعیت روستایی بیشتری نسبت به بقیه نقاط استان است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.