باقری: استیفای حقوق ملت فلسطین قطب‌نمای عدالت محوری و پایداری نظم جهانی است

تهران- ایرنا- معاون سیاسی وزارت امور خارجه، فلسطین را قطب‌نمای پایداری و عدالت محوری نظم جهانی دانست و گفت: تا زمانی که حقوق مردم فلسطین به طور کامل استیفا نشود، دستیابی به امنیت و تحقق عدالت سرابی بیش نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، علی باقری در دیدار ثالیثو اسانسی رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی نیجریه با اشاره به رویکرد تقابلی رژیم آمریکا علیه ملت ایران طی چهار دهه گذشته، اظهار داشت: حرکت رو به جلوی ملت ایران طی چهار دهه گذشته حتی لحظه‌ای دچار مکث و وقفه نشد و ایران سبک نوینی از زیست ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی را ارایه کرد که علاوه بر ایستادگی در برابر زورگویی و فشار، "پیشرفت ملی"، "همکاری منطقه‌ای" و "کنشگری بین‌المللی" را در ترازی جدید به نمایش گذاشت.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه، فلسطین را قطب‌نمای پایداری و عدالت محوری نظم جهانی دانست و تصریح کرد: تا زمانی که حقوق مردم فلسطین به طور کامل استیفا نشود، دستیابی به امنیت و تحقق عدالت سرابی بیش نخواهد بود.

باقری با تاکید بر نقش پارلمان‌ها در تعیین دستورکار ملی برای دولت‌ها اظهار داشت: نمایندگان مجالس به ویژه در سطح کشورهای اسلامی باید حمایت از ملت فلسطین و مقابله با اشغالگری و تجاوز رژیم صهیونیستی را به دستورکار همیشگی همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه خود تبدیل کنند.

وی ضمن توصیه به هیات اعزامی از مجلس نیجریه برای بازدید از دستاوردهای متنوع صنعتی، پزشکی، علمی، فناوری و دفاعی، تصریح کرد: مهمتر از دستاوردهای سخت‌افزاری ارزشمندی که در عرصه‌های مختلف طی چهار دهه به دست آمده است، دستاوردهای نرم‌افزاری است که با اتکای به آن ملت ایران توانست در طول چهل سال گذشته، از تهدیدها فرصت و از طریق این فرصت‌ها، توسعه و پیشرفت کشور را محقق کند تا جایی که امروز دشمنان همه همت خود را متوجه سلب این پیشرفت‌ها و یا دست کم توقف روند آن کرده‌اند.

ثالیثو اسانسی رئیس گروه دوستی پارلمانی نیجریه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه در زمینه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی در چهارچوب منافع متقابل دو کشور بیش از پیش توسعه یابد.

وی با اشاره به سفر هفته گذشته وزیر نفت نیجریه به تهران و امضای سند همکاری دوجانبه، آن را نشانه وجود اراده میان دو کشور و وجود زمینه‌های مناسب همکاری در بخش‌های مختلف دانست.

 • مصوبات اولین جلسه شورای عالی جهادسازندگی توسط رئیس جمهور ابلاغ شد

  مصوبات اولین جلسه شورای عالی جهادسازندگی توسط رئیس جمهور ابلاغ شد

  تهران- ایرنا- مصوبات اولین جلسه شورای عالی جهادسازندگی توسط رئیس جمهور…

 • تولید پایدار با حمایت از بخش خصوصی میسر است

  تولید پایدار با حمایت از بخش خصوصی میسر است

  تهران – ایرنا – رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: با بکارگیری…

 • میراحمدی: زائران ایرانی طبق روال عادی از عراق بازمی‌گردند/ثبت‌نام بیش از ۲ میلیون نفر در سماح

  میراحمدی: زائران ایرانی طبق روال عادی از عراق بازمی‌گردند/ثبت‌نام بیش از ۲ میلیون نفر در سماح

  تهران – ایرنا – رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی از نام نویسی بیش از ۲…

 • برنامه‌ریزی دولت برای ایجاد ۵ خط انتقال آب دریا به مرکز کشور/معوقات گندم‌کاران بزودی پرداخت می‌شود

  برنامه‌ریزی دولت برای ایجاد ۵ خط انتقال آب دریا به مرکز کشور/معوقات گندم‌کاران بزودی پرداخت می‌شود

  تهران – ایرنا – معاون اول رئیس‌جمهور از برنامه‌ریزی دولت برای ایجاد…

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.