۹ پروژه برق‌رسانی در شهرستان سربیشه افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ایرنا برای ۹ پروژه برق‌رسانی، هفت هزار و ۸۸۶ متر شبکه فشار متوسط و پنج هزار و ۸۴۵ متر شبکه فشار ضعیف اجرا شده است.

همچنین نصب ۱۲ دستگاه ترانسفورماتور، سه دستگاه mof و تبدیل پنج هزار و ۲۳۲ متر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار از دیگر مشخصات این پروژه‌ها است.

مجموع اعتبار هزینه شده برای این پروژه‌ها ۹۶ میلیارد و ۴۹۶ میلیون ریال است که با افتتاح این پروژه‌ها هزار و ۷۶۵ خانوار از مزایای آن برخوردار می‌شوند.

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی و استاندار خراسان جنوبی همچنین امروز از مجتمع بیدمشک شهرستان سربیشه بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات و پتانسیل‌های این مجتمع قرار گرفتند.

مدیر مجتمع بیدمشک شهرستان سربیشه در این بازدید گفت: این مجتمع با ظرفیت هزار و ۱۳۰ راس گاو شیری، تولید روزانه ۱۵ تن شیر در استان را رقم زده است.

هادی سروری افزود: این مجتمع علاوه بر این با داشتن ۲۴۰ هزار قطعه مرغ تخم گذار سالانه سه هزار و ۶۰۰ تن تولید تخم مرغ دارد که رتبه سوم تولید تخم مرغ در استان را به خود اختصاص داده و سهم قابل توجهی در صادرات تخم مرغ دارد.

وی بیان کرد: کارخانه فرآوری شیر در این مجتمع با ظرفیت فعلی روزانه ۱۰ تن و پرورش گوسفند داشتی و پرواری با ظرفیت ۵۰۰ راس نیز در این مجتمع فعال است.

مدیر مجتمع بیدمشک شهرستان سربیشه اظهار داشت: مجتمع اکنون با ۴۰ هکتار سطح زیرکشت زراعی گندم، جو، ذرت علوفه‌ای و در سطحی حدود ۸۰ هکتار محصولات باغی شامل تولید پسته، زرشک، عناب و گل محمدی شرایط خاص و منحصر به فردی را در این منطقه ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: پروژه آبیاری کم‌فشار و پر فشار آبیاری نوین در ۹۸ هکتار از این مجتمع اجرایی شده است.

سروری یادآور شد: ایجاد گلخانه ۹ هکتاری این مجتمع که با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان در حال اجراست، یکی از بزرگترین گلخانه‌های شرق کشور به شمار می‌آید که در ماه‌های آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی هم گفت: برای اجرای پروژه برق‌رسانی به مجتمع بیدمشک چهار میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که ۴۰ درصد هزینه توسط شرکت برق و مابقی توسط مجتمع تامین شده است.

مهدی دادگر افزود: درخواست احداث پست ۱۳۲ کیلوولت دارند که باید طرح توسط برق منطقه‌ای مطالعه شود.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.