۲۶۰میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت ها در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد

کیومرث حاجی‌زاده روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: این اعتبار از محل منابع مالی ارزش افزوده و آلایندگی به شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداری های کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده است.

وی بیان کرد: پارسال ۱۸۰ میلیارد تومان و چهار ماهه نخست امسال ۸۰ میلیارد تومان برای توسعه مناطق شهری،روستایی و عشایر استان پرداخت شده است.

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه میزان اعتبارات پرداخت شده از محل ارزش افزوده و آلایندگی استان در سال ۱۳۹۹ ،۹۰میلیارد تومان بوده است تاکید کرد: میزان بودجه پرداختی در این خصوص پارسال نسبت به سال پیش از آن ۲ برابر شده است.

حاجی زاده عنوان کرد: با وجود این مساله به دلیل نداشتن درآمد پایدار در شهرداری های استان بخشی از این اعتبارات برای پرداخت حقوق کارکنان شهرداری ها هزینه می شود.

وی با اشاره به اینکه این اعتبارات باید برای تغییر چهره شهرها هزینه شود تاکید کرد: ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری های استان ضرورت دارد.

حاجی زاده ابراز داشت : پارسال همچنین چهار هزار تن قیر رایگان برای آسفالت معابر شهری و ۶ هزار و ۱۰۰ تن قیر برای آسفالت معابر روستایی تحویل شهرداری ها و دهیاری شد که اقدام های ارزنده ای در زیرساخت های رفاهی مناطق مختلف استان صورت گرفته است.

کهگیلویه وبویراحمد دارای ۱۷ شهرداری و حدود ۵۵۰ دهیاری است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.