وزارتخانه‌های مرتبط انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به کشور را با جدیت دنبال کنند

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، عفت شریعتی کوهبنانی در جلسه علنی نوبت عصر روز سه‌شنبه ( ۸ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: بحران آب یکی از مهمترین دغدغه‌های مردم و کشور است، این مهم در مناطقی که کشاورزی نقش اساسی در تولید و رونق منطقه دارد دوچندان دیده می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: دولت و شخص رییس جمهور موضوع انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به درون کشور را در دستور کار دارند که امیدواری برای اجرایی شدن سریع تر این پروژه را افزایش داده است و مردم زرند و کوهبنان برای رسیدن این آب به منطقه لحظه شماری می کنند. بنابراین تحقق این ایده عزم فرادستگاهی و پای کار آمدن وزارتخانه های مهم از جمله نیرو، صمت، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و نفت و معاونت برنامه ریزی و بودجه و سایر نهادهای مرتبط را می طلبد.

وی افزود: این پروژه سبب می‌شود علاوه بر ساماندهی ذخایر آب کشور و عدم فرصت سوزی در جمع آوری آب‌های سطحی و منابع موجود، طرح مناسبی برای انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان با رعایت اولویت استان‌ها و مناطقی که با بیشترین کمبود آب مواجه شده‌اند ارائه و اجرا نمایند تا در کمترین زمان کشاورزی و امور صنعتی رونق یابد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان با تاکید بر اینکه رونق اقتصادی و تولید در کشور نیاز به راه های مواصلاتی امن و درست دارد، گفت: امروز باید عزم جدی برای رونق تولید وجود داشته باشد و به فرموده مقام معظم رهبری که سال‌ها تاکید بر رونق تولید، استفاده از محصول تولید داخل و مانع زدایی دارند باید تمام جوانب امر را سنجیده و اقدام عاجل صورت گیرد.

شریعتی با بیان اینکه منطقه‌ای که راه‌های مواصلاتی استاندارد نداشته باشد با عدم میل و رغبت برای سرمایه گذاری و تولید مواجه می شود، یادآور شد: شهرستان‌های زرند و کوهبنان یکی از مناطق صنعتی و معدنی کشور است که سال هاست از مشکل مسیرهای پرمخاطره رنج می برند و این امر باعث کاهش سرمایه گذاری در منطقه شده است.

وی در ادامه خواستار تعریض و بازسازی مسیر اصلی زرند و کوهبنان و مسیرهای مواصلاتی و تامین اعتبار برای پروژه های مربوط به این موضوع شد. همچنین بخشودگی بخشی از معوقات وام‌های مردم و کشاورزان خسارت دیده از سیل و زلزله، زنده نگه داشتن انگیزه کار در کارگران با رسیدگی به مشکلات شرکت ذغال سنگ کرمان و تکمیل بیمه آنها، تبدیل وضعیت ایثارگران، فراهم نمودن شرایط اشتغال جوانان منطقه و تجهیز فنی و ایمنی تونل‌های معادن از جمله خواسته‌های این نماینده در نطق میان دستور خود بود.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.