نبود کارخانه پسماند چالش مهم اردستان است

کاشان-ایرنا-رییس اداره حفاظت محیط زیست اردستان گفت: نداشتن کارخانه پسماند از چالش های مهم این شهرستان است و پیگیری ها به دلیل نبود سرمایه گذار و غیر اقتصادی بودن این طرح هنوز اجرایی نشده است.

حسین شواخی روز سه شنبه به مناسبت هفته دولت (۲تا۸ شهریور)درگفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روزانه افزون بر ۵۰ تن زباله در شهرهای اردستان، زواره، مهاباد و روستاهای تابعه این شهرستان تولید و دفن می‌شود.
وی تصریح کرد: دفن زباله به ویژه در روستاها از مشکلات زیست محیطی اردستان محسوب می‌شود که در این خصوص برای بیشتر روستاها ، جانمایی محل دفن زباله انجام شده که اجرای آن در دست اقدام است.
وی همچنین با اشاره به طرح آشنایی کودکان و نوجوانان با مسایل زیست محیطی،افزود: ۵۰۰ دانش آموز اردستانی در قالب طرح محیط بان و محیط یار با آموزش های زیست محیطی آشنا شدند .
شواخی بهره برداری بی‌رویه از جنگل‌ها و شکار حیوانات در سال‌های گذشته را موجب برهم خوردن بوم‌سازگان (اکو سیستم) منطقه اردستان دانست و افزود: طرح محیط یار و محیط‌بان در بیشتر مدرسه‌های شهرستان به منظور افزایش آگاهی دانش‌آموزان از شرایط زیست محیطی منطقه، لزوم وجود حیات وحش، مدیریت پسماند، ساختار و مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست اجرا شده است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست اردستان همچنین در خصوص شکار غیر مجاز گفت: در سال گذشته ۱۷ شکارچی متخلف در این شهرستان دستگیر و ۱۰ اسلحه مجاز و ۲ اسلحه غیرمجاز و قاچاق از آنان کشف شده است.
به گزارش ایرنا شهرستان اردستان دارای ۹۴ هزار هکتار جنگل دست کاشت تاغ، ۸۷۰ هزار هکتار مرتع و ۲ زیستگاه حیات وحش شامل منطقه حفاظت شده "کهیاز" با ۹۲ هزار هکتار و منطقه شکار ممنوع "خارو" با ۱۰۲ هزار هکتار وسعت است که گونه‌هایی همچون کَل و بز، قوچ و میش، جبیر، هوبره، زاغ بور، کبک و تیهو، گربه وحشی، روباه، گرگ، کفتار، گربه شنی و کاراکال را داراست.
شهرستان اردستان با افزون بر ۴۳هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرق اصفهان واقع شده است.

 • سرپرست فرمانداری قصرشیرین: مرز رسمی خسروی برای تردد زائران باز شد

  سرپرست فرمانداری قصرشیرین: مرز رسمی خسروی برای تردد زائران باز شد

  قصرشیرین- ایرنا- سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: مرز رسمی خسروی از…

 • امام جمعه تبریز: دولت سیزدهم در حوزه دیپلماسی منطقه‌ای موفق عمل کرده است

  امام جمعه تبریز: دولت سیزدهم در حوزه دیپلماسی منطقه‌ای موفق عمل کرده است

  تبریز-ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز…

 • مرز مهران برای تردد زوار باز شد

  مرز مهران برای تردد زوار باز شد

  ایلام – ایرنا – پس از بازگشت شرایط به حالت عادی در کشور عراق مرز بین…

 • ۹۶ درصد اراضی ملی سند مالیکت دارند

  ۹۶ درصد اراضی ملی سند مالیکت دارند

  خرم‌آباد – ایرنا – رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تا کنون…

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.