مشکل کمبود مکان فعالیت شرکت‌های دانش‎بنیان گلستان برطرف شد

مهدی عمرانی روز سه‌شنبه در گفت‎و‎گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲۵ شرکت دانش‎بنیان مستقر در کارخانه نوآوری گرگان در حوزه های مختلف به ویژه رونق تولید و کسب و کار به فعالیت می‎پردازند.

وی ادامه داد: استقرار ۱۰ شرکت جدید در کارخانه نوآوری گرگان در دست بررسی است و به زودی امکان فعالیت آن‎ها برای ارایه خدمات فراهم می شود.

عمرانی با تاکید بر استفاده از ظرفیت کارخانه نوآوری گرگان در راستای توسعه استان گفت: تلاش می‎کنیم از این ظرفیت برای تقویت بخش های کشاورزی، صنعت، خدمات و گردشگری به خوبی استفاده کنیم.

وی در خصوص حمایت کارخانه نوآوری از ایده‎های جوانان خلاق افزود: برای طرح دارای رشد مقدماتی ۱۰۰ میلیون ریالی تسهیلات با دوره بازگشت حداکثر ۹ ماهه و برای تبدیل به شرکت فناور و نوپا تا سقف ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بدون سود پرداخت می شود.

مدیر کارخانه نوآوری گرگان کمک برای دریافت مجوز دانش‎بنیان، حمایت برای حضور در نمایشگاه‎ها و پرداخت بخشی از هزینه‎های ایاب و ذهاب و اقامت در هتل و کمک برای بستن تفاهم‎نامه با سرمایه‎گذاران را از جمله برنامه‎های حمایتی این کارخانه از جوانان خلاق برشمرد.

عمرانی همچنین با تاکید بر حمایت بیشتر مسوولان استان گلستان برای تامین زیرساخت‎های مورد نیاز و ارتقای کارخانه نوآوری گرگان گفت: حمایت بیشتر در این حوزه، افق روشنی برای توسعه این استان ترسیم خواهد کرد.

گلستان ۵۰ شرکت دانش بنیان و ۱۲ شرکت خلاق دارد که سال گذشته ۴۰ میلیارد ریال به طور مستقیم از سوی پارک علم و فناوری به آنان حمایت مالی شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۱ را سال " تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین " نامگذاری کرد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.