فرماندار سبزوار: طرح آبرسانی به ۱۱ روستای این شهرستان اقدامی جهادی بود

به گزارش ایرنا، حسین ابراهیمی کردیانی روز سه‌شنبه در نشست شورای اداری سبزوار افزود: در این اقدام جهادی طی ۲ ماه، کار لوله‌کشی مسیر پنج روستا برای آبرسانی انجام شد و ۶ روستای دیگر نیز تا ۴۵ روز دیگر از شبکه آب آشامیدنی برخوردار خواهند شد.

وی ادامه داد: اجرای این طرح با روند عادی و با اعتبار دولتی، دست‌کم نیازمند ۲ تا سه سال زمان بود که اکنون در طرحی جهادی و ضربتی در حال انجام است.

کاهلی دستگاه‌ها پذیرفتنی نیست

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار تصریح کرد: برخی ادارات دچار کاهلی و نبود چابکی شده­‌اند که این وضعیت به هیچ عنوان قابل تحمل نیست.

وی با اشاره به اینکه فرصت خدمت با سرعت در حال گذر است، افزود: برخی طرح‌ها سه تا ۶ سال نیمه‌کاره باقی مانده است در حالی که برای این طرح ها پایان کار صادر شده است و مسوولان مربوط باید در این خصوص پاسخگو باشند.

ابراهیمی کردیانی با اشاره به اینکه نباید هفته دولت به تملق ‌گویی سپری شود، ادامه داد: هشت روستای بخش مرکزی و پنج روستای بخش روداب سبزوار با مشکل گاز روبه رو هستند که اداره گاز باید هرچه سریع‌تر این مساله را مدیریت کند.

وی با اشاره به قرارداد روکش آسفالت کمربندی شهر سبزوار، گفت: اداره راه نباید این طرح را معطل نگه‌ دارد و تاخیر در این امر به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار افزود: ادارات میراث فرهنگی، اوقاف و شهرداری باید طرح‌های گردشگری را در فرایندی درست تعریف کنند تا کار به نفع مردم پیشرفت کند و رفتار جزیره‌ای مشکلی را حل نمی‌کند.

وی با مخاطب قرار دادن مسوولان شرکت شهرک‌های صنعتی سبزوار ادامه داد: زیرساخت‌های این شهرک‌ها باید پیش از واگذاری زمین و احداث واحدهای صنعتی فراهم شده باشد.

ابراهیمی کردیانی خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی نباید برای دریافت سند، تامین گاز، سوخت، برق و نیازهای زیرساختی خود معطل شوند.

وی افزود: ۸۸ دستگاه مختلف در شهرستان سبزوار مشغول فعالیت هستند که وظیفه دارند پیش از ایجاد نارضایتی در مردم، به امور آنان رسیدگی کنند.

وی اظهار کرد: وقتی مشکلی پس از ایجاد نارضایتی عمومی برطرف می‌شود، نشان‌دهنده این است که توانایی رفع مشکل وجود داشته، اما برخی دستگاه‌ها از تنبلی، روزمرگی و بی تحرکی رنج می‌برند.

ضرورت آمادگی بخش حمل و نقلی شهر برای اول مهر

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار با اشاره به نزدیکی ماه مهر، گفت: سال جدید تحصیلی بیش از ۵۰ هزار دانش‌آموز پس از ۲ سال تعطیلی کرونایی، راهی مدرسه خواهند شد که دستگاه‌های مربوط از جمله شهرداری باید از هم اکنون برنامه‌ریزی لازم را در این خصوص داشته باشند.

ابراهیمی کردیانی افزود: همچنین ۲۰ تا ۳۰ هزار دانشجو در بیش از ۱۰ مرکز آموزش عالی سبزوار تحصیل می‌کنند که مسوولان باید برای افزایش ۲۰ هزار نفری جمعیت شهر آمادگی لازم را داشته باشند و برای تامین ظرفیت حمل و نقل و سرویس دهی مناسب برنامه ریزی شود.

وی خاطرنشان کرد: برخی در ستاد اربعین وعده‌هایی دادند که در زمان اجرا، غایب بودند که این امر مناسب شهری مانند سبزوار نیست.

وی افزود: مسوولان اگر توانایی انجام کاری را ندارند، وعده ندهند و محدودیت‌ها را بیان کنند تا بر اساس واقعیت‌ها برنامه ریزی انجام شود.

مرکز شهرستان سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.