ثبت بیش از ۸هزار درخواست همکاری علمی ایرانیان خارج از کشور

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، برنامه‌ای که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انتخاب شد تا از این طریق ظرفیت‌های حرفه‌ای و کارآمد متخصصان به نیازهای داخلی متصل شود و توسعه علمی و فناوری کشور با کمک این توانمندی‌های ارزشمند شتاب گیرد، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور است.

این برنامه از جمله پلتفرم‌هایی است که در جذب و ترغیب متخصصان ایرانی به فعالیت علمی و اقتصادی در ایران موفق عمل کرده و تاکنون بیش از ۲ هزار نخبه را به کشور بازگردانده است.

«اشتغال در شرکت‌های دانش‌بنیان»، «نظام وظیفه تخصصی»، «وام مسکن»، «ودیعه مسکن»، «جذب هیات علمی»، «برگزاری کارگاه‌های آموزشی و سخنرانی»، «فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی»، «فعالیت های فناورانه»، «فعالیت به عنوان استاد مدعو» از جمله مهم‌ترین خدمات حمایتی است که ذیل این برنامه برای متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور که تمایل به همکاری با مراکز آموزشی و صنعتی کشور را دارند، تعریف شده است.

بر اساس آخرین آمارهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال حاضر هشت هزار و ۴۱۰ درخواست همکاری، ۶۹۳ درخواست تاسیس شرکت دانش بنیان‌، سه هزار و ۵۶۷ درخواست برگزاری سخنرانی و کارگاه، ۲ هزار و ۵۰۰ درخواست پسادکتری و ۴۰۰ درخواست برای استاد مدعو در این سامانه ثبت شده است.

دانش‌آموختگان، متخصصان، کارآفرینان و اساتید ایرانی خارج از کشور که در حال حاضر ساکن ایران نیستند یا از تاریخ بازگشت آنها به کشور بیش از ۲ سال نگذشته باشد و حداقل به مدت یک سال خارج از کشور فعالیت کرده باشند؛ مخاطب این برنامه هستند.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.