تکمیل طرح‌های تولیدی برای ایجاد اشتغال پایدار در استان اردبیل پیگیری‌ می‌شود

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، بهروز خلیلی روز سه‌شنبه در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان گفت: هم‌اکنون ۵۶۸ طرح تولیدی در شهرستان‌های استان در حال اجرا بوده که لازم است طرح‌های مرتبط با هر دستگاه احصا و پیگیری‌های مختص هر کدام با همکاری فرمانداری‌ها انجام شود.

وی افزود: کارگروه اشتغال در راستای ایجاد اشتغال پایدار با مساعدت سرمایه‌گذاران در اجرای طرح‌های تولیدی هدف‌گذاری کرده و لازم است پیگیری‌های لازم برای تسریع در تکمیل طرح‌های دارای پیشرفت فیزیکی بالا انجام شود و در این زمینه تشکیل دبیرخانه ویژه برای پیگیری و سرعت‌بخشی به اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام دارای اهمیت است.

وی اظهار کرد: با توجه به این‌که ۵۶۸ طرح در حال اجرای استان اردبیل دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۱۰ درصد بوده و تسهیلاتی نیز برای اجرای آنها تعریف شده، لازم است نظارت‌های مستمری از روند اجرای این پروژه‌ها و دستیابی به نتیجه آنها که اشتغال‌زایی بوده، انجام شود.

هنوز برآورد دقیقی از میزان بیکاری ناخواسته شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل انجام نشده است.

نرخ بیکاری رسمی اعلام شده در استان اردبیل حدود ۱۶ درصد و ۶۵ هزار نفر است ولی برخی مراجع که آمارهای کشوری بیکاری را اعلام می‌کنند، نرخ بیکاری در این استان را حدود ۱۰ درصد اعلام کرده‌اند.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.