توجه به اصحاب فرهنگ و هنر یکی از اولویت‌های مهم مجلس است

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سید مجید پوراحمدی در دیدار با سید غنی نظری، دبیراول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و محمد صفری، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ضمن بررسی مسائل ومشکلات این صندوق، بر ضرورت حمایت و ‌همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با این نهاد حمایتی برای پویایی و توسعه اقتصاد هنر تأکید کردند.

حمایت گری وظیفه مسلم صندوق هنر

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در این جلسه مشترک با ارائه توضیحاتی درباره وظایف و عملکرد این صندوق، حمایت گری را برای خود وظیفه مسلم دانست و گفت: طی مدت کمتر از یکسال گذشته تلاش کردیم با برگزاری جلسات متعدد با اصحاب فرهنگ و هنر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران بخش های مختلف فرهنگی و هنری، با برنامه‌ریزی و پیاده سازی طرح‌های اجرایی، فعالیت این نهاد حمایتی را در راستای حل مشکلات جامعه فرهنگ، هنر و رسانه کشور گسترش دهیم.

زمینه سازی ایجاد درآمد پایدار برای اصحاب فرهنگ و هنر

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود، توجه به مقوله حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر را یکی از مهمترین برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی برشمرد و یادآورشد: هدف ما حرکت صندوق از یک نهاد حمایت‌گر با توزیع منابع به سوی سازمانی است که زمینه ایجاد درآمد پایدار برای اصحاب فرهنگ و هنر را فراهم کند.

تلاش برای ساماندهی زیرساخت های کسب و کارهای فرهنگ و هنر

پوراحمدی با بیان اینکه تمام تلاش صندوق اعتباری هنر، ساماندهی زیرساخت های کسب و کارهای فرهنگ و هنر است، اظهار داشت: در صورت فراهم بودن بستر و زیرساخت مناسب، هنرمندان مستعد ایرانی می توانند آثار خود را در سراسر جهان عرضه کنند.

حل مشکلات هنرمندان نیازمند همکاری تمام دستگاه هاست

براساس اعلام روابط عمومی صندوق اعتباری هنر در ادامه این نشست نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز به فعالیت های مهم انجام گرفته طی کمتر از یکسال گذشته توسط صندوق اعتباری هنر اشاره کرد و گفت: توجه به مسائل فرهنگی و حل مشکلات این قشر فرهیخته موضوعی است که همکاری تمام دستگاه های اجرایی کشور را می طلبد.

سید غنی نظری در ادامه سخنان خود از آمادگی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تا به موضوع مهم اقتصاد هنر ورود پیدا کنیم و در این مسیر حضوری موثر داشته باشیم.

تاکید بر همواره سازی مسیر هنرمندان

نماینده مردم املش و رودسر نیز ضمن تقدیر از فعالیت های صندوق اعتباری هنر در حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر گفت: در هر جامعه ای فرهنگ، هویت بخش است.

محمد صفری، یکی از مهم ترین اولویت های ما در مجلس شورای اسلامی توجه به مسائل و موضوعات اهل فرهنگ و هنر است. امیدوارم با همکاری یکدیگر بتوانیم مسیر فعالیت هنرمندان را هموار سازیم.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.